Anna Lewandowska zachęca młodzież do ćwiczeń i promuje akcję "STOP zwolnieniom z WF-u" [FILM]

2014-09-16 18:24

Anna Lewandowska została ambasadorką akcji "STOP zwolnieniom z WF-u" i zachęca młode dziewczyny do aktywności fizycznej.

Anna Lewandowska zachęca młodzież do ćwiczeń i promuje akcję Stop zwolnieniom z WF-u
Autor: materiały prasowe Anna Lewandowska zachęca młode dziewczyny do aktywności fizycznej

Ministerstwo Sportu i Turystyki zwróciło uwagę na duży problem wśród gimnazjalistów - aż 17 proc. dzieci w wieku 11-14 lat ma nadwagę. Powód? Gimnazjaliści jak ognia unikają uczęszczania na zajęcia wychowania fizycznego. Mało tego! Coraz więcej dzieci w tym przedziale wiekowym w ogóle nie uprawia żadnego sportu nawet po szkole. Jedynie co piąty gimnazjalista uprawia sport godzine dziennie.

Prawdziwą plagą są już także zwolnienia z WF-u. W związku z tym Ministerstwo Sportu i Turystyki ruszyło z kampanią promującą akcję "STOP zwolnieniom z WF-u", której celem jest zachęcenie gimnazjalistów do aktywności fizycznej.

SPORT DLA DZIECI: zaledwie co piąty gimnazjalista uprawia sport godzinę dziennie >>

Anna Lewandowską twarzą akcji "STOP zwolnieniom z WF-u"

Ambasadorką akcji "STOP zwolnieniom z WF-u" została Anna Lewandowska, która już od kilku miesięcy prowadzi blog Healthy Plan by Ann, na którym zachęca czytelniczki do aktywnego i zdrowego stylu życia. Teraz postanowiła wesprzeć akcję Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Wierzę, że akcja „Stop zwolnieniom z WF” nie skończy się na plakatach, spotach i artykułach prasowych. Udostępnij i pomóż rozbudzić chęć do uprawiania sportu u młodzieży!!! - napisała Anna Lewandowska na swoim fanpage'u na Facebooku.

SPORT DLA DZIECI: coraz mniej dzieci trenuje żużel [FILM] >>

W spocie reklamowym kampanii Anna Lewandowska przekonuje młode dziewczyny, że na zajęciach WF-u ćwiczy się nie tylko biegi i przewroty, ale także charakter.