Aplikacja o przepisach w ciąży i po porodzie pomoże przyszłym rodzicom

2020-07-15 11:41

Aktywne zawodowo Polki nie są przygotowane do ciąży od strony wiedzy prawnej. Jak podają badania, nie potrafią wyliczyć długości urlopu macierzyńskiego, nie wiedzą, jakie mają przywileje w okresie oczekiwania na dziecko. Jedna z fundacji stworzyła dla nich aplikację, która pomoże im zrozumieć wszystkie zawiłości prawne.

Aplikacja o przepisach w ciąży i po porodzie pomoże przyszłym rodzicom
Autor: Getty images

Jak podaje Fundacja Sukces Pisany Szminką, przeprowadzone przez nią badania pokazały, że większość Polaków nie wie, jakie prawa posiada pracujący rodzic. Polki oczekujące dziecka mają bardzo małą wiedze, na temat swoich przywilejów w życiu zawodowym.

Aż 57% ankietowanych przez Fundację nic o nich nie wie. Co więcej tylko 19% badanych wie jak obliczyć wysokość należnego zasiłku macierzyńskiego. 76% badanych przez Fundację nie wie, jakie prawa posiada pracujący rodzic, a 73% ankietowanych nie wie, jak może skorzystać z urlopu ojcowskiego.

Czytaj: Kalkulator urlopu macierzyńskiego oblicza długość urlopu macierzyńskiego

14 pytań o urlop wychowawczy - to warto wiedzieć

Aplikacja o przepisach i przywilejach dla przyszłych i młodych rodziców

Dlatego Fundacja uruchomiła nowy, bezpłatny program audio o nazwie: Moja ciąża. Moje prawa, w ramach aplikacji mobilnej MyOla.Jak czytamy w informacji Fundacji, nowy program audio został stworzony na potrzeby Fundacji przez Katarzynę Łodygowską (prawniczkę i znaną blogerkę MatkaPrawnik.pl), po to by wspierać aktywne zawodowo przyszłe matki i ojców.

Program zawiera najważniejsze informacje na temat praw kobiety w ciąży, zwolnień lekarskich, prawa pracującego rodzica, urlopu macierzyńskiego czy powrót do pracy po ciąży i urlopie.

Aplikację można pobrać w GooglePlay, AppStore lub na stronie www.myola.pl