Baw się jak Lenka! Wszystkie pomysły Lenki i Marcela w jednej książce

2022-07-20 9:39

Chcesz sprawić, by ważne dla ciebie chwile stały się niezapomniane? Bez planu ani rusz. Łap garść podpowiedzi, jak tego dokonać, od nastolatki znającej się na zabawie. Sprawdź, jak Lenka z Hejka tu Lenka obchodziła swoje naste urodziny. Zajrzyj do pełnej pomysłów książeczki "Hejka, tu Lenka! Lenka i Marcelek. Zabawy i sekrety" i zaplanuj fantastyczne party.

Baw się jak Lenka! Wszystkie pomysły Lenki i Marcela znajdziesz w jednej książce
Autor: Getty images/materiały prasowe Baw się jak Lenka! Wszystkie pomysły Lenki i Marcela znajdziesz w jednej książce

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy rodzice pozwalają na… no, na prawie wszystko. Urodziny! Te najbardziej wyczekiwane, to oczywiście osiemnastka! – ale zanim nastąpi, każde naście to przecież obmyślane z wypiekami święto. Są nadzieje i oczekiwania, a potem uśmiechy, życzenia, prezenty (oby trafione) i niezapomniana zabawa. Co zrobić, by taka właśnie była i kto nie chciałby się bawić jak gwiazda? Podpatrzmy razem jedną z nich.

Dwunaste urodziny Lenki 

Jak spędzała swoje dwunaste urodziny najpopularniejsza polska youtuberka dziecięca? Lenka Pachuc, gwiazda kanału Hejka, tu Lenka!, bo o niej mowa, obchodziła swoje święto w pierwszych dniach lipca. Najpierw z rodzicami, kilka dni później zaprosiła na domowe party gromadę zaprzyjaźnionych dzieciaków.

Były kolorowe dekoracje z baloników, pachnąca czekoladowa fontanna i mieniące się tęczowymi odblaskami chmury baniek mydlanych. Do tego feeria konfetti i tort ze strzelającymi pod sufit mini­fajerwerkami.

Skąd wiadomo, że tak? Lenka wrzuciła do sieci urodzinowy odcinek swojego familijnego ultrapopularnego wideobloga. W tej chwili urodzinowa relacja ma już ćwierć miliona wyświetleń. W niej, jak zwykle, znajdziecie sporo inspiracji, a jeszcze więcej w nowej książeczce, którą tym razem dziewczynka przygotowała wspólnie z młodszym bratem.

"Hejka tu Lenka! Lenka i Marcelek. Zabawy i sekrety" to kilkadziesiąt stron ciasno wypełnionych superpomysłami na zabawy i szalone wyzwania. Lenka jest od nich specjalistką. Nie dość, że ona kocha zabawę, to i Lenkę pokochały tysiące polskich nastolatek.

Czytaj równieżJak dobrze wychować małą gwiazdę? Wywiad z mamą Lenki z kanału “Hejka tu Lenka”

Przeciąganie liny i słodka piniata

Zajrzyjmy na urodziny idolki, co też się tam działo? Była masa śmiechu przy przeciąganiu liny w zespołach ścierających się na zaskakująco śliskiej trawie w przydomowym ogródku. Pełne śmiechu gonitwy w berka, a na deser każdemu z gości przypadło wymyślanie najlepszej kryjówki. W zabawie w chowanego wygrane były trzy – Lenka, Liwia i Oliwia. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie ukryły się sprytne dziewczynki, odpowiedź przyniesie urodzinowy odcinek z serii Hejka, tu Lenka.

Trzeba przyznać, że nastolatkom nie zabrakło kreatywności i wytrzymałości, bo pozostanie w bezruchu w kryjówce, wymagało od nich nie lada wysiłku. Ten jak wiadomo, się opłaca. Słodycz zwycięstwa przebijała nawet słodycz smakołyków zbieranych z rozbitej wspólnymi uderzeniami gości piniaty.

Ta latynoska tradycja ukrywania cukierków w papierowym, ozdobnym opakowaniu, często w formie zwierzaka, które zawiesza się nad głowami, a potem próbuje strącić kijem i zebrać jak najwięcej z rozsypanych słodyczy, z powodzeniem przyjęła się w Polsce.

Zgodzicie się z tym, że piniata to idealna niespodzianka na przyjęcie urodzinowe? Łatwo przygotować ją samodzielnie. Tak samo, jak w prosty sposób można zastąpić fotobudkę z party Lenki, wypożyczonymi polaroidami, a jeśli nie ma się do nich dostępu, nie problem pstryknąć zdjęcia komórką. Cyfrowa pamiątka to przecież znak naszych czasów.

Ważne, by zadbać o śmieszne elementy, które goście będą mogli wykorzystać do niepowtarzalnych stylizacji. Wystarczy kapelusz, okulary, jakaś chusta pożyczona od mamy, a do tego najbardziej szalony z krawatów ojca. Można wyciąć z tekturki wąsy, serca, przeróżne emotki i przymocować do długich drewnianych patyczków.

Dla tych, co kochają tajemnice

Lenka, choć ma niezwykłą popularność, to przecież bawi się, jak zwykła nastolatka. Ucieszy was jej urodzinowy odcinek. Niech będzie najlepszą inspiracją. Dorzućmy jeszcze parę. Czy nie jest tak, że wszyscy kochamy zagadki do rozwiązania i tajemnice. Jeśli marzy ci się kariera Sherlocka Holmesa, przygotuj dla gości pokój zagadek, w którym każdy zabawi się w detektywa.

Możesz zaplanować specjalny urodzinowy pokaz filmowy, wręczając zaproszonym pachnący popcorn do podgryzania, a jeśli dopisze pogoda, pokusić się o letnie kino balkonowe czy ogrodowe. Sky is the limit, jak mówią Brytyjczycy.

Tylko wyobraźnia jest naszym ograniczeniem, planując najlepsze w świecie urodziny, dobrze pozwolić jej dojść do głosu. Z pomocą przyjaciół, bliskich, a może i sprawdzonego poradnika, jak choćby wspomniany "Hejka tu Lenka! Lenka i Marcelek. Zabawy i sekrety", ten jeden dzień w roku ma szansę stać się niezapomnianym. To samo w sobie jest już wielkim prezentem. Kolekcjonujmy piękne doświadczenia, są warte więcej od rzeczy. Szampańskiej zabawy!

Też chcesz książkę Lenki i Marcelka?

Książka "Hejka, tu Lenka! Lenka i Marcelek. Zabawy i sekrety" dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.