27-latka z Brazylii urodziła gigantycznego noworodka. Waży prawie tyle, co roczne dziecko

2023-01-23 10:56

W brazylijskim Parintins urodził się chłopiec o długości 59 cm i wadze ponad siedmiu kilogramów. Chłopiec został okrzyknięty najcięższym noworodkiem, który przyszedł na świat w tamtym regionie. - Myślałam, że będzie ważył cztery kilogramy - wyznała jego 27-latka matka, całkowicie zaskoczona przebiegiem porodu.

Brazylia. Na świat przyszedł gigantyczny noworodek. Waży prawie tyle, co roczne dziecko
Autor: Screenshot YouTube Brazylia. Na świat przyszedł gigantyczny noworodek. Waży prawie tyle, co roczne dziecko

Dziecko urodziło się w szpitalu Padre Colombo w Parintins w Brazylii 18 stycznia o godzinie 11:27. Chłopiec o imieniu Angerson ważył dokładnie 7,328 kg.

Jak podaje serwis globo.com jest to najcięższy noworodek, jaki przyszedł na świat we wschodniej części największego stanu Brazylii - Amazonas. Matką chłopca jest 27-letnia Cleidiane Santos dos Santos. Kobieta ma jeszcze piątkę innych dzieci.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Gigantyczny noworodek urodził się przez cesarskie cięcie

Dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Urodziło się w terminie - w 40. tygodniu ciąży. Zarówno chłopiec, jak i jego mama czują się dobrze.

Kobieta trafiła do szpitala dzień przed porodem. Badanie USG wykazało, że chłopiec może ważyć około sześciu kilogramów. Jego waga zaskoczyła nie tylko medyków, ale i jego mamę, która kompletnie nie była przygotowana na taką informację.

– Myślałam, że będzie ważył cztery kilogramy, ale okazało się, że siedem. Chciałbym podziękować zespołowi ze szpitala Padre Colombo, który dawał mi siłę i bardzo dobrze mnie traktował, odkąd tu przybyłam. Gdyby nie ich wsparcie, to nie wiem, co by się stało. Dziękuję każdemu pracownikowi szpitala – mówiła w mediach kobieta.

Lekarze rozpoczęli już zbiórkę funduszy na ubranka dla dziecka

27-letnia Cleidiane Santos dos Santos nie była przygotowana na to, że urodzi dziecko o takiej wadze. Kupiła dla synka standardowe rozmiary ubranek, które okazały się dużo za małe. Lekarze ze szpitala, w którym rodziła, postanowili pomóc jej skompletować wyprawkę dla chłopca. Ogłosili zbiórkę pieluch i ubranek dla niemowląt w wieku od 9 do 12 miesięcy.

Swoją wagą Angerson nie pobił jednak żadnego światowego rekordu. Najcięższym dzieckiem na świecie pozostaje w dalszym ciągu syn Carmeliny Fedele, który urodził się z wagą 10,2 kg. Przyszedł na świat we Włoszech w 1955 roku. Jest w pisany do Księgi Rekordów Guinnessa.