On chciał obniżenia, a ona zwiększenia opłat na córkę. Jest wyrok w sprawie alimentów Rzeźniczaka

2022-12-30 14:54

Sąd apelacyjny wydał wyrok w sprawie alimentów Jakuba Rzeźniczaka dla jego 5-letniej córki Inez. Piłkarz chciał zmniejszenia kwoty w związku z niższymi niż wcześniej zarobkami. Z kolei matka dziewczynki domagała się podwyżki związanej z ogólnym wzrostem kosztów życia spowodowanym inflacją. Komu sąd przyznał rację?

Jakub Rzeźniczak i Ewelina Taraszkiewicz z córką Inez
Autor: Instagram/ @jakubrzezniczak25 / @ewelatarasz Jakub Rzeźniczak i Ewelina Taraszkiewicz z córką Inez

Medialna wojna o alimeny dobiega końca. Przynajmniej wszystko na to wskazuje. Piłkarz Wisły Płock i wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej jakiś czas temu złożył do sądu wniosek o zmniejszenie alimentów. Twierdził wówczas, że klub piłkarski zmniejszył jego wynagrodzenie do 10 tys. złotych, więc alimenty wynoszące 4 tysiące to dla niego za dużo. 

Matka córki Jakuba Rzeźniczaka, Ewelina Taraszkiewicz, będąca w trakcie aplikacji adwokackiej, rozpoczęła wówczas walkę o pieniądze dla córki. Nie obyło się bez medialnych sporów z aktualną żoną sportowca - Pauliną Nowicką, która stawała w obronie męża zarzucając matce jego dziecka publiczne wywlekanie konfliktów. 

Dowiedz się: Co zrobić, żeby zwiększyć alimenty? Radca prawny wyjaśnia

Od czego zależą alimenty i opieka nad dzieckiem

Przeczytaj: Ile wynoszą minimalne alimenty na dziecko w 2022 roku? Podajemy konkretne kwoty

Nowicka zarzuciła matce dziewczynki brak honoru w jednym z instagramowych komentarzy, który później usunęła. Z mocnych słów tłumaczyła się w rozmowie z serwisem Plotek:

Miałam na myśli honor w kontekście umiejętności dojścia do porozumienia poza mediami i wszystkimi innymi postronnymi ludźmi, bez agresji, wzajemnych oskarżeń i wywlekania konfliktów na forum publicznym.

Taraszkiewicz jednak, która prowadzi także bezpłatną poradnię alimentacyjną dla mam, nie zamierzała w tej sprawie milczeć:

Jestem zażenowana tymi komentarzami, jak zapewne całe środowisko adwokatów, radców prawnych, sędziów i komorników. Abstrahując od mojej sytuacji - większość moich klientek ma problemy z alimenciarzami. Nie wiem, co muszą czuć te matki, kobiety - czytające takie komentarze i to od kobiet. Wstyd mi jest, jako kobiecie, że takie zdania padają. Tyle fundacji, stowarzyszeń pomaga kobietom i dzieciom w walce o alimenty, które należą się prawnie - czytają że to brak honoru i poniżające. To jest skandal - komentowała wówczas matka Inez.

Kobieta w wielu wywiadach mówiła także o braku kontaktu byłego partnera z córką mimo, że dziewczynka o nie prosi. Inez ma podobno nawet chodzić na terapię wynikającą z rzadkich kontaktów z ojcem. Teraz sąd odniósł się do apelacji w sprawie kwoty alimentów. Okazuje się, że nie uznał ani wniosku Rzeźniczaka, ani matki jego dziecka.

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie apelacji. Oddalił apelację Jakuba Rzeźniczaka o mniejsze alimenty. Spodziewałam się takiego wyniku i cieszę się, że już jest po wszystkim - skomentowała Taraszkiewicz w rozmowie z dziennikiem "Fakt".

Życie prywatne Jakuba Rzeźniczaka nie od dziś jest tematem medialnym. W latach 2016–2020 był mężem Edyty Zając - modelki i Miss Polski 2014. W międzyczasie, w 2017 roku z pozamałżeńskiego związku z Eweliną Taraszkiewicz urodziła mu się córka - Inez. Od marca 2020 do czerwca 2021 był on związany z Magdaleną Stępień. W sierpniu 2021 potwierdził związek z Pauliną Nowicką. Po ponad roku, w listopadzie 2022 para wzięła ślub.

Media zaczęły uważniej przyglądać się życiu prywatnemu Rzeźniczaka, gdy jego syn Oliwier ze związku z Magdą Stępień został zdiagnozowany pod kątem raka. Chłopiec cierpiał na rzadki nowotwór wątroby. Po wielomiesięcznej walce zmarł w lipcu 2022 mając zaledwie rok. 

Dowiedz się: Wiedzą, co robić, żeby nie płacić. Oto sposoby polskich alimenciarzy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza