Chciała 16, ale skończy na dwunastu. Ta kobieta ma nerwicę, która "każe" jej rodzić dzieci

2022-05-06 9:18

U Merritt nigdy nie zdiagnozowano zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego, ale kobieta twierdzi, że czuje wewnętrzny przymus zachodzenia w ciążę i rodzenia dzieci. Słynna samotna mama z TikToka właśnie wydała na świat swoje 12 dziecko i mimo planów, aby mieć 16 dzieci, postanowiła skończyć z ciążami. Na razie.

Chciała 16, ale skończy na dwunastu
Autor: Getty images/screen TikTok @ThisMadMama Ta kobieta ma nerwicę, która "każe" jej rodzić dzieci

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne niektórym ludziom każą myć dłonie co 5 minut, innym liczyć płyty chodnikowe, po których idą, jeszcze innym - co chwila sprawdzać, czy wykonywać codzienne czynności w określonym porządku i kolejności. Veronica Merritt, mama znana z TikToka jako @ThisMadMama, czuła się szczęśliwa tylko wtedy, gdy była w ciąży

Twierdzi, że rodzenie dzieci jest u niej przymusem psychicznym, dlatego w wielu 37 lat doczekała się już 12 dzieci. Jeszcze kilka miesięcy temu zamierzała urodzić ich 16, ale sytuacja rodzinna zmusiła ją do zmiany planów. Tylko, czy jej zaburzenie, jeśli na nie rzeczywiście cierpi, jej na to pozwoli?

Spis treści

  1. Ma 37 lat i 12 rodzonych dzieci
  2. Czy to rzeczywiście zaburzenia obsesyjno-kompulsywne?
  3. Nie będzie więcej dzieci... 
Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Ma 37 lat i 12 rodzonych dzieci

Veronica Merritt po raz pierwszy zaszła w ciążę, gdy miała 14 lat i była w szkole średniej. Jej córka Victoria ma obecnie 22 lata i właśnie sama spodziewa się dziecka. Kolejne dzieci Tiktokerki rodziły się w odstępstwie kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy.

Kobieta ma jeszcze 17-letniego Andrew, 15-letniego Adama, 14-letnią Marę, 12-letniego Dasha, 11-letnią Darlę, 9-letniego Marvelous, 7-letnią Martalyę, 5-letnią Amelię, 3-letnią Dalilę, 2-latka Donovana i 2-miesięcznego Modiego. 

Co ciekawe, kobieta jest samotną matką - Victoria i Andrew są dziećmi jej pierwszego męża, reszta - drugiego, z którym Veronica jest jednak w separacji.

Czy to rzeczywiście zaburzenia obsesyjno-kompulsywne?

Choć Veronica nigdy nie została oficjalnie zdiagnozowana, twierdzi, że czuje przymus rodzenia dzieci. Presja ta pochodzi z jej wnętrza, czuje się szczęśliwa i spełniona wyłącznie jako matka. 

O tym, że jej potrzeba wydawania na świat kolejnych dzieci może być związana z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym może świadczyć również fakt, że kobieta przypisuje swoim dzieciom określone kolory - kupuje im ubrania, zabawki i inne akcesoria w określonych barwach.

Na przykład Adam jest zielony, Darla - fioletowa, a Dash - pomarańczowy. Najmłodszy Modi też otrzymał już swój kolor, więc jego kocyki i śpioszki są żółte.

„Kolory odzwierciedlają ich indywidualne osobowości, ale pomagają mi również utrzymać porządek" – twierdzi kobieta.

Nie będzie więcej dzieci... 

@ThisMadMama ma na TikToku 160 000 obserwujących, którzy kibicują jej lub ją krytykują za brak odpowiedzialności i życie na koszt państwa. Ale Veronica się tym nie przejmuje: kocha swoje dzieci i dba o nie, jak tylko może najlepiej. Na TikToku pokazuje, jak przygotowuje im zdrowe posiłki, uczy w domu młodsze maluchy. 

Ostatnio ogłosiła, że mimo planów posiadania 16 dzieci, musi poprzestać na 12. Zdanie zmieniła po narodzinach jej ostatniego dziecka, Modiego. Ciąża była wyjątkowo trudna, a dodatkowo w tym czasie u jednego z jej dzieci wykryto nowotwór, który zmienił życie całej rodziny. 

"Przestałam czuć presję - twierdzi Veronica. - Samo patrzenie na Modiego sprawia, że ​​czuję spokój”.