Lekarze stwierdzili u niej "syndrom ukrytego trojaczka". To wcale nie tak rzadkie zjawisko

2023-03-02 13:50

Genna Knox zaszła w ciążę w 2019 i cieszyła się, że jej synek Liam w końcu będzie miał siostrę lub brata. W połowie ciąży okazało się jednak, że urodzi bliźniaki. Na tej niespodziance jednak się nie skończyło – prawdziwego szoku doznała na kolejnym badaniu USG w 7. miesiącu ciąży.

Chciała rodzeństwo dla swojego synka. Los ją hojnie obdarzył - urodziła ukryte trojaczki
Autor: Instagram/@knoxedoutnumbered Chciała rodzeństwo dla swojego synka. Los ją hojnie obdarzył - urodziła ukryte trojaczki

Genna Knox, kalifornijska nauczycielka, w trakcie swojej drugiej ciąży doświadczyła podwójnego szoku.

Wszystko o badaniu USG 3D

Nie jedno, ale troje dzieci

Do czasu USG połówkowego żyła w błogim przekonaniu, że pod sercem nosi tylko jedno dziecko. W trakcie badania wyszło jednak na jaw, że w jej łonie rozwijają się bliźniaczki.

„Na początku nie wierzyłam. Potem spojrzałam w górę na ekran i wyraźnie zobaczyłam, że jest tam dwoje dzieci” – wyznała.

Genna przyznała, że ​​początkowo stresowała się logistyką związaną z posiadaniem bliźniaków, ale była tak szczęśliwa, że znów jest w ciąży, że radość w końcu przyćmiła te obawy.

To nie była jednak jedyna niespodzianka. W siódmym miesiącu ciąży Genna i jej mąż Kyle postanowili wykonać czterowymiarowe USG, aby pokazać je swoim rodzinom. Wtedy okazało się, że tak naprawdę spodziewają się trojaczków, a trzecie dziecko było ukryte za swoim rodzeństwem.

„Prawie nie pamiętam nic z tej chwili. Byłam w totalnym szoku” – powiedziała Genna.

Tzw. „syndrom ukrytego trojaczka” według lekarzy nie jest tak rzadki, jak mogłoby się wydawać.

– Kiedy dzieci są bardzo małe, jedno dziecko może chować się za drugim. Zazwyczaj w 26., 27., 28. tygodniu nagle pojawia się brakujące dziecko – powiedział dr Sean Daneshmand, który zajmował się Genną.

Szczęśliwe narodziny trojaczków

Trzy córki Knoxów - Kaylee, Lily i Cecilia - urodziły się w 33. tygodniu ciąży, 21 marca 2019 roku. Z uwagi na wcześniactwo kilka tygodni spędziły na oddziale intensywnej terapii noworodków. Dziewczynki rozwijają się prawidłowo i rosną na pociechę rodziców. Za chwilę skończą 4 lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza