Darmowe bilety na PKP na Dzień Dziecka. Co zrobić, żeby pojechać za darmo?

2023-05-12 12:23

Najmłodsi podróżują za darmo - taką promocyjną ofertę przygotowały dla dzieci do 16. roku życia Polskie Koleje Państwowe. Zabierz malucha na wycieczkę w Dzień Dziecka, ale wcześniej dowiedz się, co zrobić, aby uzyskać darmowy bilet?

rodzina w pociągu, patrzy przez okno
Autor: Getty images Darmowe bilety na PKP dla dzieci już 1 czerwca. Co zrobić, aby uzyskać darmowy bilet?

Chcesz zrobić przyjemność dziecku z okazji jego święta i zabrać na wycieczkę? Dzięki ofercie PKP będzie cię to kosztować trochę mniej. W Dniu Dziecka dzieci i młodzież do 16. roku życia podróżują po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2. za darmo. Jak dostać taki bilet?

Za darmo pociągiem na Dzień Dziecka

Warto zaznaczyć, że "za darmo", to nie znaczy "bez biletu". Każde dziecko musi mieć bilet, który można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP, na które bilet można pobrać jedynie w kasie).

Bezpłatne podróże w 2. klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia - czytamy na stronie PKP.

Czytaj również: Bezpiecznie i bez płaczu. Pediatra wyjaśnia, jak powinna wyglądać podróż niemowlęciem

Jedziesz z niemowlęciem w daleką drogę? Oto rady od A do Z, które pomogą ci uniknąć katastrofy

Tańsze podróże w Dzień Dziecka

Taka promocja przyda się rodzicom dzieciom po 4. roku życia, bo młodsze maluchy i tak jeżdżą pociągami za darmo na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Dzień Dziecka wypada w czwartek, więc pewnie większość rodziców będzie w pracy, ale przy odrobinie kreatywności i wolnym piątku można zafundować rodzinie miły weekend nad morzem lub na Mazurach.

PKP przy okazji przypomina, że oferta firmy skierowana do rodzin z dziećmi jest dużo szersza. Bilety Rodzinne, zniżki na Karty Dużej Rodziny to tylko niektóre z promocyjnych ofert, które znacznie obniżają ceny podróży.