Dwuletni chłopiec wpadł do przydomowego szamba. Dziecko wyciągnęła matka

2023-05-25 15:57

Do groźnego wypadku doszło w Majdanie Sopockim (woj. lubelskie). Dwuletni chłopiec wpadł do szamba, gdy jego mama na chwilę weszła do domu, by skorzystać z toalety. 30-latka natychmiast wyciągnęła go z pułapki, zaalarmowana przez inne dzieci.

Dwuletni chłopiec wpadł do przydomowego szamba. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala
Autor: Getty images Dwuletni chłopiec wpadł do przydomowego szamba. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala

Do zdarzenia doszło we wtorek 23 maja około godziny 14 w Majdanie Sopockim w powiecie tomaszowskim na Lubelszczyźnie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że dwuletni chłopiec z dwójką starszego rodzeństwa przebywał na podwórku pod opieką 30-letniej mamy. Gdy kobieta weszła na chwilę do domu, by skorzystać z toalety, maluch wpadł do zbiornika na nieczystości.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Dzieci bawiły się na podwórku. Nagle matka usłyszała krzyk

- Kobieta, będąc w toalecie, usłyszała dobiegający z podwórka krzyk dzieci. Wybiegła na zewnątrz i zorientowała się, że dwulatek wpadł do szamba. Natychmiast ruszyła mu z pomocą i wydobyła dziecko na zewnątrz - relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, cytowana przez TVN24.

Jak dodała dziecko było przytomne, ale mocno zdezorientowane. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce śmigłowcem LPR, zdecydował o zabraniu chłopca do szpitala. Jak podano w komunikacie jego matka była trzeźwa.

Służby apelują o wzmożoną czujność opiekunów dzieci

Policja ustala teraz okoliczności wypadku. Postępowanie prowadzone jest pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Aspirant Małgorzata Pawłowska jednocześnie zaapelowała do wszystkich rodziców i opiekunów o wzmożoną czujność, gdy zajmują się dziećmi. - Ze względów bezpieczeństwa należy zabezpieczyć strop zbiornika, pokrywy i włazy przed zapadnięciem, a wszelkie otwory - przed dostępem osób trzecich, szczególnie dzieci – podkreśliła.