Dzieci kochają ten kanał. Część YouTuberów grzmi: "Soft porno dla 7-latków"

2022-12-09 16:03

Ten kanał na YouTube zna większość dzieci. Najmłodsi z fanów to starszaki chodzące do zerówki, a niekiedy nawet 5-latkowie. Całą popularność zyskał dzięki temu, że swoimi treściami nawiązuje do kultowej już gry Minecraft. Teraz jednak, inni twórcy zarzucają youtuberowi o nicku Vito Minecraft, że skierował swoje treści w niebezpieczną stronę, seksualizując przy tym nieletnich fanów.

Kanał poświęcony grze Minecraft szkodliwy dla dzieci?
Autor: Getty Images/ Twitter screenshot Kanał poświęcony grze Minecraft szkodliwy dla dzieci?

Nie raz pisałyśmy już o niepokojących treściach na YouTube. To głównie z tego powodu twórcy platfomy stworzyli YouTube Kids, który bardzo dokładnie filtruje treści, dostosowując je do wieku małych użytkowników.

Część dzieci wciąż jednak korzysta z platformy dla dorosłych. To tam trafiają między innymi popularne filmiki, na których można obserwować, jak w gry komputerowe grają inni ludzie. Takim kanałem jest właśnie Vito Minecraft. 30-letni (sic!) youtuber i jego żona - o pseudonimie Bella tworzą jeden z najpopularniejszych polskich kanałów pod kątem subskrypcji. Mają też własny sklep z sygnowanymi nazwą kanału gadżetami - tornistrami, zeszytami i innymi rzeczami skierowanymi do najmłodszych. 

Dzieci uwielbiają ich od lat. Na czym więc polega nowo powstała afera wokół ich kanału?

Dowiedz się też: Szkoły ostrzegają przed Huggy Waggy. "Przytulę cię tak, że wydasz ostatni oddech"

HEJKA TU LENKA: Tak wygląda życie najpopularniejszej rodziny polskiego YouTube!

Dowiedz się też: Pewnie nawet nie wiesz, że twój 6-7 latek GRA w Squid Game...

Inny youtuber nagłaśnia sprawę kanału Vita

W filmach poświęconych grze w Minecraft i w Roblox, pojawiają się obydwoje, zarówno Vito, jak i Bella, w tzw. "skinach" z gry, które są niejako ich alter ego. Para podkłada nawet własne głosy nadając historyjkom dialogi i rodzaj narracji. 

O sprawie kanału zrobiło się głośno przez innego twórcę o pseudonimie SKKF. Wrzucił on na Twittera screen na którym widać było siatkę filmów wrzucanych przez gwiazdy YouTuba. Możnaby pomyśleć, że to działanie na rzecz zaszkodzenia konkurencji, gdyby nie fakt samych tytułów filmików:

  • 5-latek wszedł do środka Belli, żeby ją uratować;
  • 5-latek uwięził Bellę, żeby została jego dziewczyną;
  • 5-latek strzelił do Belli z AWM i stało się to…;
  • 5-latek uczy się pływać z Bellą;
  • 5-latek podgląda Bellę pod prysznicem

Obrazki są jeszcze bardziej sugestywne. Na jednym z nich, postać z gry, odgrywające rzeczoną Bellę leży w rozkroku mając między nogami drzwi stanowiące wejście do gry, na innym ma ściągnięty stanik od bikini, który zabrał jej "5-latek" - postać, którą wymyślono na potrzeby tych osobliwych filmików...

"Vito seksualizuje treści dla 7-latków"

Wszystkie te treści, po wybuchu afery wywołanej przez SKKF, zostały usunięte - nie wiadomo, czy przez samego Vita, czy odgórnie, przez platformę YouTube. 

Inni YouTuberzy także nie zostawiają na uwielbianych przez dzieci twórcach suchej nitki:

- "Właśnie zrobiłem sobie maraton oglądania Vito Minecraft, zawartość niektórych filmów jest gorsza/równa z miniaturkami. Nie sądziłem że tak będzie" 

- "vito i bella robią przeseksualizowany cringe i ryją psychę biednym dzieciaczkom"

- "taki gościu co karmi od 3 lat Minecraft content dla dzieci - zbudował cały biznes wokół tego - i spoko, ale odkąd weszło yt kids musiał się tam przenieść (a tego nie zrobił, bo by zarobki spadły) - a od jakiegoś czasu seksualizuje swoje filmy dla 7-letniej widowni. Paskudne"

Co sądzicie o tej aferze? Wasze dzieci oglądają ten kanał?

YouTube Kids - to z niego powinny korzystać dzieci

YouTube Kids, jako aplikacja mobilna istnieje już od 2015 roku. W 2019 roku, zgodnie z danymi firmy, dostępna była w 69 krajach. W tym samym roku, YouTube wypuścił swoją wersję dla dzieci także w postaci serwisu internetowego.

Aplikacja wymaga weryfikacji rodzica i dostosowuje treści do podanego wieku dziecka. W środku znajdziemy tylko specjalnie przebrane treści, dobre dla małych widzów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza