Pewnie nawet nie wiesz, że twój 6-7 latek GRA w Squid Game...

2021-10-26 14:41

Szał na popularny serial na Netflixie trwa. Zwłaszcza, w okresie zbliżającego się Halloween. Wygląda na to, że strój z serialu, będzie hitem tegorocznych imprez. Niedawno pisaliśmy o tym, że szkoły ostrzegają rodziców starszych dzieci, by nie pozwalali im na oglądnie brutalnego serialu. Okazuje się, że łatwy dostęp do tych treści mają nawet maluchy!

Squid Games
Autor: Netflix

Nie zdziw się, jeśli twój kilkulatek w tegoroczne Halloween, albo zbliżający się karnawał, zechce zarzucić czerwoną bluzę z kapturem, wymalować twarz na czarno i odgrywać scenki pełne przemocy. Nie tylko dorośli i młodzież mają dostęp do treści z hitowego serialu Netflixa, który robi dużo zamieszania w Internecie. 

O tym, dlaczego Squid Game jest pełen niebezpiecznych treści dla dzieci pisałyśmy niedawno. Okazuje się, że kilkulatki mają do niego dużo łatwiejszy dostęp niż myślimy. Gdzie i jak to możliwe?

Spis treści

  1. Dlaczego Squid Game tak podoba się dzieciom i młodzieży?
  2. Gdzie dzieci mogą oglądać Squid Game?
Halloween - najlepsze piosenki na 31 października

Dlaczego Squid Game tak podoba się dzieciom i młodzieży?

Południowokoreański serial dostępny na platformie Netflix, opowiada o grupie zadłużonych osób zaproszonych do wzięcia udziału w serii zabaw dla dzieci. Uczestnicy są zamknięci, jak w więzieniu i regularnie biorą udział w grach takich jak gra w kulki, czy przeciąganie liny.

Sprawdź: Tylko w ubiegłym roku życie odebrało sobie 107 dzieci. Najmłodsze miało 8 lat.

Wygrani otrzymają ogromną sumę pieniędzy, która pozwoli im spłacić długi, ale w przypadku przegranej, zawody kończą się nagłą, śmiercią graczy, jak w wielu grach komputerowych.

Gdzie dzieci mogą oglądać Squid Game?

Wiele dzieci ze starszych grup przedszkolnych i klas wczesnoszkolnych zna mniej więcej fabułę serialu od starszego rodzeństwa, lub starszych dzieci ze szkoły, czy placów zabaw. Nie trudno jednak o kontakt z treściami Squid Game w Internecie.

Dowiedz się: Bezpieczne dziecko w Internecie - blokady i filtry rodzicielskie

Serwis YouTube, zawiera całe mnóstwo filmików opierających się na fabule serialu. Popularna platforma do gier, z której korzysta teraz mnóstwo dzieci - Roblox, również zawiera kilkadziesiąt gier wzorujących się na serialu. Jeśli twoje dziecko korzysta z tych stron, jest bardziej niż pewne, że zna Squid Game.