Pewnie nawet nie wiesz, że twój 6-7 latek GRA w Squid Game...

2021-10-26 14:41

Szał na popularny serial na Netflixie trwa. Zwłaszcza, w okresie zbliżającego się Halloween. Wygląda na to, że strój z serialu, będzie hitem tegorocznych imprez. Niedawno pisaliśmy o tym, że szkoły ostrzegają rodziców starszych dzieci, by nie pozwalali im na oglądnie brutalnego serialu. Okazuje się, że łatwy dostęp do tych treści mają nawet maluchy!

Squid Games
Autor: Netflix

Nie zdziw się, jeśli twój kilkulatek w tegoroczne Halloween, albo zbliżający się karnawał, zechce zarzucić czerwoną bluzę z kapturem, wymalować twarz na czarno i odgrywać scenki pełne przemocy. Nie tylko dorośli i młodzież mają dostęp do treści z hitowego serialu Netflixa, który robi dużo zamieszania w Internecie. 

O tym, dlaczego Squid Game jest pełen niebezpiecznych treści dla dzieci pisałyśmy niedawno. Okazuje się, że kilkulatki mają do niego dużo łatwiejszy dostęp niż myślimy. Gdzie i jak to możliwe?

Spis treści

  1. Dlaczego Squid Game tak podoba się dzieciom i młodzieży?
  2. Gdzie dzieci mogą oglądać Squid Game?
Halloween - najlepsze piosenki na 31 października

Dlaczego Squid Game tak podoba się dzieciom i młodzieży?

Południowokoreański serial dostępny na platformie Netflix, opowiada o grupie zadłużonych osób zaproszonych do wzięcia udziału w serii zabaw dla dzieci. Uczestnicy są zamknięci, jak w więzieniu i regularnie biorą udział w grach takich jak gra w kulki, czy przeciąganie liny.

Sprawdź: Tylko w ubiegłym roku życie odebrało sobie 107 dzieci. Najmłodsze miało 8 lat.

Wygrani otrzymają ogromną sumę pieniędzy, która pozwoli im spłacić długi, ale w przypadku przegranej, zawody kończą się nagłą, śmiercią graczy, jak w wielu grach komputerowych.

Gdzie dzieci mogą oglądać Squid Game?

Wiele dzieci ze starszych grup przedszkolnych i klas wczesnoszkolnych zna mniej więcej fabułę serialu od starszego rodzeństwa, lub starszych dzieci ze szkoły, czy placów zabaw. Nie trudno jednak o kontakt z treściami Squid Game w Internecie.

Dowiedz się: Bezpieczne dziecko w Internecie - blokady i filtry rodzicielskie

Serwis YouTube, zawiera całe mnóstwo filmików opierających się na fabule serialu. Popularna platforma do gier, z której korzysta teraz mnóstwo dzieci - Roblox, również zawiera kilkadziesiąt gier wzorujących się na serialu. Jeśli twoje dziecko korzysta z tych stron, jest bardziej niż pewne, że zna Squid Game. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza