Dzieci nie wrócą do szkół przed wakacjami! Co z zasiłkiem?

2020-06-01 15:03

Minister edukacji narodowej potwierdził w poniedziałek 1 czerwca, że uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami. Nauczanie zdalne zostało przedłużone o kolejne tygodnie aż do zakończenia roku szkolnego przewidywanego na 26 czerwca.

Dzieci nie wrócą do szkół przed wakcjami!
Autor: Getty images

W związku z epidemią koronawirusa przedłużono naukę zdalną o kolejne 3 tygodnie. Oznacza to, że szkoły będą prowadziły nauczanie zdalne aż do końca roku szkolnego 2019/2020, który przypada 26 czerwca. Dzieci nie wrócą więc do szkół przed wakacjami. Minister zaznaczył, że powrót planowany jest we wrześniu, jednak wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemicznej w w Polsce.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski na konferencji, która odbyła się w Dniu Dziecka przypominał również, że mimo nauki zdalnej szkoły otwarte są dla młodszych uczniów (zajęcia opiekuńcze) oraz dla dzieci przygotowujących się do egzaminów (możliwe są konsultacje z nauczycielami).
Podczas egzaminów maturalnych i ósmoklasistów uczniowie innych klas nie będą mieli zajęć zdalnych.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej wypowiedziało się również w sprawie zasiłków dla rodziców. Jak czytamy w komunikacie: 

"W Sejmie trwają prace legislacyjne, w świetle których dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługiwałby do 28 czerwca. Taką możliwość zakłada projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, nad którymi pracuje Parlament.

Projektowane przepisy przewidują możliwość dalszego wydłużania prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego w drodze rozporządzenia, aby można było przedłużyć przyznawanie zasiłku opiekuńczego o kolejne miesiące w przypadku braku możliwości zapewnienia opieki dzieciom w miesiącach wakacyjnych np. przez  żłobki i przedszkola".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza