Dzieci wracają do szkół od września! Premier Morawiecki zapewnia, że to ostateczna decyzja

2020-06-25 9:40

Jutro koniec roku, wielu rodziców zastanawia się, czy ich dzieci od września pójdą do szkoły. W dzisiejszym wywiadzie premier Morawiecki zapewnił, że szkoły od nowego roku szkolnego wracają do normalnego trybu pracy.

Dzieci wracają do szkół od września!
Autor: Getty images

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek rano udzielił wywiadu stacji Radio Łódź. Szef rządu zapewniał, że Polsce nie grozi kolejny lockdown, wspomniał również, że od września dzieci wrócą do szkół i przedszkoli. Gdy redaktor prowadzący rozmowę spytał, czy decyzja o otwarciu szkół we wrześniu jest pewna, premier Morawiecki odpowiedział, że tak, i że od października rozpoczną się również normalne zajęcia na uczelniach.

Rodzice nie chcą zdalnego nauczania

To ważna i nieoczekiwana informacja, ponieważ od kilku tygodni – mimo braku oficjalnych informacji – w środowisku nauczycieli mówiło się o ewentualnej kontynuacji zdalnego nauczania w przyszłym roku szkolnym, przynajmniej w pierwszych miesiącach nauki. Słowa Mateusza Morawieckiego przeczą plotkom i ucieszą na pewno wielu rodziców.

Przypomnijmy, że od kilku dni w sieci krąży petycja, przeciw zdalnemu nauczaniu. Podpisują się pod nią rodzice, którzy twierdzą, że zdalne nauczanie przynosi wiele negatywnych skutków, nie tylko w sferze edukacyjnej, ale i emocjonalnej ich dzieci. narzekają na słabe przygotowanie nauczycieli, na konieczność nieustannego pomagania dzieciom w nauce, a także na fakt, że zdalne nauczanie wymagało od nich dokupienia z własnych środków sprzętu komputerowego.

Petycja została już podpisana przez 35 tys osób, po zebraniu 50 tys. podpisów, ma zostać przekazana do ministerstwa edukacji.

Nauczyciele popierają rodziców

Podobnego zdania są nauczyciele, którzy chcą powrotu do normalnej formy nauczania. jak podaj Polska Agencja Prasowa, według ponad połowy nauczycieli materiał omawiany podczas zdalnej edukacji należałoby powtórzyć (dane Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Fundacji Dbam o Mój Zasięg i Fundacji Orange).

Nauczyciele mówią też o pogorszeniu relacji i samopoczucia w porównaniu do czasu sprzed epidemii. Jeśli chodzi o uczniów, prawie połowa przyznała, że czuje się gorzej niż przed epidemią, 17 proc. uważa, że ich zdrowie psychiczne i fizyczne poprawiło się. "Przeciążenie informacją, zamknięcie w domach, brak relacji z innymi, wydłużony czas ekranowy bardzo mocno przyczyniły się do obniżenia samopoczucia we wszystkich grupach” o cytuje badania PAP.

Badanie pokazało znaczący wzrost liczby godzin spędzanych przed ekranem komputera czy telefonu. Zauważono wyraźne symptomy nadużywania mediów cyfrowych: przemęczenie, niechęć do korzystania z komputera i internetu, rozdrażnienie z powodu ciągłego używania technologii informacyjno-komunikacyjnych, problemy ze snem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza