Mama pięcioraczków z Horyńca ma wspaniałe wieści. "Na Wielkanoc będzie nas więcej"

2023-04-07 13:49

Wygląda na to, że pierwsze maleństwo z pięcioraczków z Horyńca spędzi Wielkanoc już w swoim domu z rodzicami i rodzeństwem. Dumni rodzice właśnie poinformowali, że jedna z córeczek - Ella właśnie szykuje się do wyjścia ze szpitala. To jednak niejedyne dobre wiadomości, którymi podzielili się w mediach społecznościowych.

Rodzina pięcioraczków z Horyńca
Autor: Fot. Beata Olejarka / Super Express Ella, pierwsza z pięcioraczków z Horyńca, wychodzi ze szpitala

Odkąd pięcioraczki z Horyńca przyszły na świat, ich los śledzi cała Polska, mocno trzymając kciuki za małych wojowników. 2 chłopców i 3 dziewczynki urodziły się w styczniu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Niestety cztery dni po narodzinach jeden z chłopców – Henry James zmarł. To był wielki cios dla jego rodziców Dominiki i Vinca Clarke. Co więcej strach o życie i zdrowie pozostałych dzieci towarzyszył im każdego dnia. Mama pięcioraczków przyznała w jednej w wypowiedzi, że stres ją tak paraliżował, że w obawie przed złymi wiadomościami wolała o nic nie pytać lekarzy, licząc po cichu, że wszystko się ułoży. Teraz niewątpliwie może odetchnąć ulgą, bo pierwsza pociecha właśnie opuszcza szpital, a reszta robi duże postępy i z pewnością wkrótce dołączą do najsilniejszej siostry.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Pierwsza dziewczynka z pięcioraczków z Horyńca wychodzi na święta do domu

W czwartek wieczorem na oficjalnym instagramowym profilu pięcioraczków z Horyńca pojawił się długo wyczekiwany przez wszystkich post o tym, że mała Ella szykuje się do wyjścia do domu.

Ella się pakuje, a my szykujemy się na jej przyjazd

- czytamy w poście.

W dalszych słowach rodzice podali kilka szczegółów na temat jej zdrowia.

Ella waży już 2,5 kg, zjada sama i w miarę ładnie oddycha. Dużo się uśmiecha, choć są to tylko mimowolne odruchy, to działa to jakoś kojąco

- napisali.

Jak się czują pozostałe dzieci? Rodzice pięcioraczków przekazali dobre wieści

Dominika i Vinc Clarke przekazali także, że póki co dwie pozostałe dziewczynki choć dobrze przybierają na wadze, muszą jeszcze zostać w szpitalu, by nauczyć się picia z butelki:

Evie waży 2,7 kg, jeszcze nie używa butelki, podobnie jak Arianna, więc obie jeszcze muszą troszkę zostać pod opieką cioć w szpitalu. Arianna waży 2,4 kg i ma piękne długie rzęsy.

Na koniec zdradzili też dobre wieści o synku, o którego wszyscy najbardziej się martwili. Jak niedawno pisaliśmy, mały Charlie przeszedł zabieg kardiologiczny. Na szczęście opuścił już oddział intensywnej terapii i dołączył do swoich sióstr.

Charlie już jest z siostrami od wczoraj i dalej walczy, również waży około 2,4 kg

– powiedzieli.

Trzymamy kciuki, aby maluszki nadal robiły tak wielkie postępy i jak najszybciej dołączyli do małej Elli, rodziców i całego rodzeństwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza