Garwolin. Dziecko podczas zabawy utknęło w pralce. Potrzebna była interwencja strażaków

2023-01-05 12:21

W poniedziałek 2 stycznia przed północą garwolińscy strażacy odebrali nietypowe zgłoszenie. 8-latek w trakcie zabawy zaklinował się w pralce. Przerażone dziecko udało się uwolnić z pułapki.

Garwolin. Dziecko podczas zabawy utknęło w pralce. Na pomoc wezwano strażaków
Autor: Getty images Garwolin. Dziecko podczas zabawy utknęło w pralce. Na pomoc wezwano strażaków

Do zdarzenia doszło w jednym z domów przy ul. Kościuszki w Garwolinie (województwo mazowieckie). Strażacy otrzymali zgłoszenie późnym wieczorem o godzinie 23:30. Zdarzenie to opisał lokalny portal eGarwolin.pl.

Przeczytaj: 3-latka poszła skorzystać z toalety. Musiała interweniować straż pożarna

14-latki podpaliły świąteczną ozdobę za 70 tys. zł. Wszystko się nagrało

8-latek utknął w pralce. Miał dużo szczęścia

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że podczas zabawy 8-letnie dziecko utknęło w pralce automatycznej z górnym załadunkiem i nie może się wydostać. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy użyciu rozpieracza ramieniowego rozparciu bębna pralki, co doprowadziło do wydobycia chłopca – poinformował mł. bryg. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Rzecznik garwolińskich strażaków dodał także, że 8-latek jedynie najadł się strachu. Nie wymagał pomocy lekarskiej.

Pralka może być śmiertelną pułapką dla dzieci

O tym, że warto uczulać dzieci przed zabawą w pralkach, pokazują tragiczne wypadki, o których co jakiś czas donoszą media. W czerwcu amerykańskie portale pisały o tragedii ze stanu Georgia. Mały chłopiec podczas zabawy w chowanego utknął między pralką a suszarką. Po trwających kilka minut poszukiwaniach bliscy znaleźli go bez oznak życia. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Warto przypomnieć także wielką tragedię z naszego polskiego podwórka. W 2018 roku w Słupsku 3-letni chłopiec podczas zabawy w chowanego ze swoją starszą o dwa lata siostrą, zatrzasnął się w pralce. Gdy ojciec dziecka wyciągnął dziecko z bębna, nie już oddychało. 2,5 godzinna akcja reanimacyjna w mieszkaniu nie przyniosła rezultatu. Dziecko w krytycznym stanie trafiło do szpitala, ale niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych i zmarło. Rodzice dzieci w tym czasie byli w domu i byli trzeźwi.

Przeczytaj także: Lekarze mówili jej, by "nie szukała problemów". Teraz jej syn jest bliski śmierci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza