3-latka poszła skorzystać z toalety. Musiała interweniować straż pożarna

2022-12-28 11:06

Pomysły maluchów i ich fantazja nie znają granic. To bywa zabawne, ale niekiedy może dojść do wypadku. Tym razem skończyło się na strachu i nietypowej interwencji strażaków. Ten przypadek zarówno mała dziewczynka, jak i ratownicy z pewnością zapamiętają na długo.

Nietypowa interwencja straży pożarnej
Autor: Facebook/ @Jawor 998 Nietypowa interwencja straży pożarnej w Jaworze.

Ten wyjazd na akcję dolnośląscy strażacy z pewnością zapamiętają na długo. Około północy otrzymali oni wezwanie do jednego z domów. Konieczna była interwencja z uwagi na dobro dziecka. Na miejscu okazało się, ze 3-letnia dziewczynka po skorzystaniu z toalety bawiła się... nakładką na deskę klozetową. Założyła ją sobie na głowę, a ta utknęła.

Dowiedz się: 3-latek to wciąż maluch, a nie duże dziecko. Sprawdź, czy nie wymagasz od niego za wiele?

M jak mama: Co powinno umieć 3-letnie dziecko?

Sprawdź: Jak oduczyć dziecko korzystać z nocnika?

Mama 3-latki początkowo próbowała uwolnić córkę samodzielnie, jednak w efekcie deska zsunęła się na szyję dziecka.

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o trzyletniej dziewczynce, która - bawiąc się - nałożyła sobie nakładę sedesową na głowę, ta zsunęła się jej na szyję, co sprawiło, że nie mogła się z niej uwolnić - opowiadał w rozmowie z lokalną telewizją oficer prasowy KP PSP w Jaworze. 

Nawet strażacy mieli początkowo problem z uwolnieniem dziewczynki. Sprzęt, który przywieźli na miejsce, nie poradził sobie z przecięciem twardego plastiku nakładki sedesowej. 

Szczególne podziękowania należą się czujnemu sąsiadowi p. Andrzejowi, który użyczył strażakom dodatkowego specjalnego sprzętu do cięcia plastiku, które w znaczący sposób przyczyniło się do szybkiego uwolnienia głowy dziecka - relacjonowali strażacy na swoim facebookowym profilu @Jawor998.

Cała interwencja trwała kilkanaście minut. Jak zaznaczają ratownicy, wyjątkowo pomocny był spokój, jaki wykazywała mała poszkodowana. Dziewczynka nie płakała, ani się nie wyrywała.  

Dowiedz się: Dziecko moczy się w nocy? To może być objaw problemów w przedszkolu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza