Harmonogram egzaminów 2020 - egzamin ósmoklasisty i egzamin dojrzałości

Egzaminy
Autor: Getty Images

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało harmonogram egzaminów, które ze względu na pandemie koronawirusa nie odbyły się we wcześniej planowanym czasie.

Już wiadomo, że tegoroczne matury i egzaminy ósmoklasistów jednak się odbędą. Co więcej Ministerstwo Edukacji Narodowej podało oficjalne terminy egzaminów, jednocześnie informując, że w tym roku odbędą się jedynie egzaminy pisemne.

Zrezygnowano natomiast z części ustnej. Jedynym wyjątkiem są uczniowie, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji do uczelni zagranicznych, które wymagają, aby kandydat przedstawił wynik egzaminu ustnego. W takim wypadku uczeń musi do 22 maja przekazać do dyrektora szkoły lub dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej informację o chęci przystąpienia do matury ustnej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.gov.pl

Harmonogram egzaminów

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się w dniach 7-9 lipca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca. 

Egzamin maturalny rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Natomiast na wyniki matur trzeba będzie poczekać do 11 sierpnia.

Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki zostaną opublikowane do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) odbędzie się w dniach 22 czerwca - 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) 17 - 28 sierpnia.

Szczegółowe informację dostępne na stronie www.gov.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE