Jesika z Włocławka miała 14 lat, kiedy urodziła drugie dziecko. Teraz wychodzi na prostą. "Wybiera złych partnerów"

2022-11-25 11:12

Życie tej młodej kobiety, która dziś ma już 21 lat, jest jak scenariusz na smutny film. Jej losy, od 12 roku życia, gdy zaszła w pierwszą ciążę, śledzą media. Jesika mając 14 lat była już mamą dwójki dzieci - chłopca i dziewczynki. Niedługo po urodzeniu drugiego dziecka, w wyniku konfliktu z matką, trafiła do domu dziecka. Dziś dzieci są znowu z nią, jednak do happy endu jeszcze daleko.

nieletnia matka z synem
Autor: Getty Images Historia Jesiki jest jak gotowy scenariusz na film.

Gdy miała 9 lat, Jesika wraz z mamą i trójką rodzeństwa uciekła z domu rodzinnego, od znęcającego się nad nimi ojca. Po kilku latach, gdy mieszkała już z nowym partnerem matki, w 6 osób gnieździli się na 30 metrach kwadratowych, w rozpadającym się pałacyku we Włocławku. Była już w ciąży.

Ówczesny chłopak dziewczynki omal nie trafił do więzienia za współżycie z nieletnią, jednak Jesika zeznała, że okłamała go iż ma już skończonych 15 lat. Nie obyło się jednak bez konsekwencji. Sąd rodzinny ograniczył matce Jesiki prawa rodzicielskie

Dowiedz się: To jedna z najmłodszych matek w Polsce. W Głogowie 13-latka urodziła dziecko

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Przeczytaj też: Wczesne macierzyństwo, czyli jak zostałam mamą w wieku 16 lat

Konflikt między mamą a córką

Po urodzeniu córeczki, Jesika dostała kuratora sądowego, a nad tym, co się dzieje w jej domu, miał czuwać asystent rodzinny. Historia pierwszej ciąży nieletniej mamy niewiele zmieniła w życiu dziewczyny. Dalej chodziła na dyskoteki, a matka, gdy wracała do domu, potrafiła nie wpuścić jej do środka.

Ich konflikt narastał, a mama zła na córkę, nie chciała jej zgłosić do programu 500 plus, który wówczas powstawał. Takie metody nie podziałały na poprawę jej zachowania. Zaszła w drugą ciążę i mając 14 lat urodziła synka. Jego ojciec siedział wówczas w areszcie za włamania. Niedługo później, po kolejnej kłótni z matką, dziewczyna trafiła do domu dziecka. 

Czy Jesika odmieni swój los?

Przez tych kilka lat jej historią zajmowali się dziennikarze Super Expressu. Z początku, 12-letnia dziewczyna miała pełne nadziei podejście do swojej sytuacji. Zapewniała dziennikarzy, że dobrze wychowa swoje dziecko. Po drugiej ciąży nie chciała już z nikim rozmawiać i tak jest do dziś, choć po osiągnięciu pełnoletności opuściła już dom dziecka i sama wychowuje swoje dzieci. 

Reporterzy gazety skontaktowali się jednak z pracownikiem socjalnym, który dobrze zna sytuację Jesiki.

Dzieci są przy niej. Wychowuje je. Na razie jest wszystko dobrze. Wychodzi na prostą. Ona i jej mama wybierają złych partnerów.

Dziennikarze dotarli też do znającej rodzinę Jesiki, pani Joanny, która wielką winę za los dziewczyny widzi w społeczności i miejscu, w którym się wychowała. Włocławek to tereny dawnych PGR-ów, dziś jedna z najbiedniejszych gmin w Polsce.

Wierzę w to, że ta dziewczyna wyrwie się z tego zamkniętego okręgu tej bezradności i tej popegeerowskiej niemocy.

Przeczytaj: 13-latka i 10-latek zostaną rodzicami. Czy to w ogóle możliwe?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza