"Kiedy spotkasz swojego Anioła Stróża". Mężczyzna uratował dziecko, wszystko uchwyciła kamera

2022-12-05 15:09

Do sieci, trafiło mrożące krew w żyłach nagranie z przejścia dla pieszych. Widać na nim, jak obcy mężczyzna ratuje dziecko przed pewną śmiercią. W ostatniej chwili podbiega do niego, bierze na ręce i zabiera sprzed kół rozpędzonego samochodu.

Kiedy spotkasz swojego Anioła Stróża... Mężczyzna uratował dziecko, wszystko uchwyciła kamera
Autor: Getty images/Twitter @damian_zurawski "Kiedy spotkasz swojego Anioła Stróża..." Mężczyzna uratował dziecko, wszystko uchwyciła kamera

Musicie to zobaczyć! Kiedy spotykasz swojego Anioła Stróża na przejściu dla pieszych. Uratował dziecku życie! – napisał Damian Żurawski, który rozpowszechnił video na Twitterze.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Uratował dziecko w ostatniej sekundzie

Jak apeluje w komentarzu pod filmikiem Damian Żurawski, film zamieszcza w sieci ku przestrodze wszystkich i prosi o udostępnianie.

Proszę podajcie dalej! Niech ten film będzie przestrogą dla nas wszystkich. Na przejściu dla pieszych musimy zachować szczególną ostrożność! Niestety jest wielu piratów drogowych, którzy odbierają zdrowie i życie ludzi – pisze.

Na nagraniu widać, jak jeden z kierowców jadący prawym pasem prawidłowo zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych i przepuszcza dziecko stojące przed zebrą. Po czym za dosłownie za sekundę pojawia się drugie auto, które nie bacząc na nic wyprzedza lewym pasem samochód ustępujący pierwszeństwo. Gdyby nie błyskawiczna reakcja przypadkowego przechodnia przechodzące przez pasy dziecko zostałoby potrącone przez pędzące auto. Patrząc na prędkość, z jaką się poruszało, można ocenić, że dziecko miałoby niewielkie szanse na przeżycie.

Jego Aniołowi Stróżowi należą się wielkie słowa uznania. To prawdziwy bohater.

Przeczytaj także: Mrożące krew w żyłach nagranie z warszawskiej ulicy. Kierowca prawie przejechał dziecko na pasach