KO obiecuje darmowe in vitro w pełnym wymiarze. „Już nigdy nie będziecie sami”

2023-09-12 11:23

Na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Tarnowie pt. „100 konkretów na 100 dni” padła ważna deklaracja dotycząca refundacji in vitro. Donald Tusk i europoseł, były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podkreślili, że jeśli ich ugrupowanie dojdzie do władzy, in vitro będzie refundowane w 100 procentach.

KO obiecuje darmowe in vitro w pełnym wymiarze. „Już nigdy nie będziecie sami”
Autor: Getty images KO obiecuje darmowe in vitro w pełnym wymiarze. „Już nigdy nie będziecie sami”

W Tarnowie w sobotę (9 września) odbyła się konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej pt. „100 konkretów na 100 dni”. Przedstawiono na niej najważniejsze kwestie, którymi miałby zająć się nowy rząd pod przewodnictwem Donalda Tuska. Wśród wielu postulatów padł jeden ważny dotyczący niepłodnych par – wsparcie finansowe procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Gadaj Zdrów: Mama dwójki dzieci z in vitro: "Nie afiszuję się z tym"

KO do bezpłodnych par: „Państwo nie zostawi was samych”

Bartosz Arłukowicz przedstawił propozycje partii w dziedzinie ochrony zdrowia. Wśród nich padła zapowiedź uruchomienia programu in vitro wartego 500 mln zł. W specjalnych słowach zwrócił się bezpośrednio do par, które borykają się z problemem niepłodności. - Już nigdy nie będziecie sami, państwo nie zostawi was samych — powiedział Arłukowicz. - Dokładnie 10 lat temu Donald Tusk powiedział do mnie: "Bartek, musimy zrobić program in vitro". Zrobiliśmy. Urodziło się 22 tys. dzieci - dodał.

– Dla tysięcy polskich małżeństw marzenie o dziecku przestanie być marzeniem, a stanie się faktem – powiedział z kolei Donald Tusk.

Zapowiadany program in vitro ma być dostępny dla wszystkich par w pełnym wymiarze.

Donald Tusk: „Przywrócimy godność polskich kobiet”

Podczas sobotniej konwencji padły też specjalne słowa skierowane do kobiet. Donald Tusk obiecał Polkom świadczenia bezpłatnego znieczulenia przy porodzie oraz bezpłatnych badań prenatalnych. Jak podkreślił, kobieta będzie sama decydować o swoim macierzyństwie. – Odbudujemy świat przepisów, który przywróci godność polskich kobiet – zadeklarował.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza