Ksiądz chciał pobłogosławić dziewczynkę, ale tego się nie spodziewał. Internautów oburzyło coś innego

2023-03-13 15:50

Pierwsza Komunia zbliża się wielkimi krokami. To nagranie stało się prawdziwym hitem. Ksiądz chciał pobłogosławić dziewczynkę, ale jej reakcja całkowicie go zaskoczyła. Internautów zachwyciło to, jak zachował się duchowny – podpis pod postem zdecydowanie mniej.

Ksiądz błogosławi dziewczynkę
Autor: Instagram/@timberbush Ksiądz chciał pobłogosławić dziewczynkę, ale tego się nie spodziewał. Internautów oburzyło coś innego

Przygotowania do pierwszej komunii świętej na wiosnę ruszą pełną parą. Rozpoczną się próby w kościele, aby dzieci w tym dniu czuły się mniej zestresowane i wiedziały krok po kroku, co powinny robić.

Jak się jednak okazuje, nie zawsze da się przewidzieć wszystko. Na profilu na Instagramie @timberbush udostępniono nagranie z kościoła, które stało się prawdziwym hitem. Oglądając je, trudno zachować pełną powagę, a reakcja księdza podbiła serca internautów. Nagranie polubiło już niemal 200 tys. osób

To, co jednak ich najbardziej oburzyło, to podpis pod postem.

Zobacz także: Co oznacza przystąpienie do pierwszej komunii? Nie zapomnij o istocie tego wydarzenia

Ile dać dziecku na komunię?

Nagranie rozbawia do łez

Do przezabawnej sytuacji doszło podczas pierwszej komunii świętej w kościele. Na nagraniu możemy zobaczyć małą dziewczynkę ubraną w białą sukienkę i wiankiem na głowie. Wraz z mamą, która trzyma w dłoni zapaloną świecę, podchodzi do ołtarza, gdzie czeka na nich duchowny.

Ksiądz próbuje pobłogosławić dziecko i unosi otwartą dłoń ku górze, wymawiając „W imię ojca i syna i ducha świętego, Amen”. Chciał powiedzieć coś jeszcze, ale w tym momencie dziewczynka reaguje na otwartą dłoń i przybija duchownemu piątkę.

Cała sytuacja jest na tyle zabawna, że zarówno wierni zgromadzeni w kościele, jak i sam ksiądz nie mogą powstrzymać się od śmiechu. Duchowny zasłania usta, aby opanować rozbawienie.

"Po co taki podpis?"

Internautom bardzo spodobała się reakcja księdza. Nie mogli jednak zrozumieć, po co ta uszczypliwość w postaci podpisu pod postem. Influencer, który opublikował nagranie, napisał:

„Może gdyby zabierali ją do kościoła więcej niż raz w roku, wiedziałaby, co zrobić”.

Te słowa oburzyły internautów, którzy podkreślili to w swoich komentarzach. Dla większości podpis ten był po prostu niepotrzebny.

„Dlaczego napis jest taki podły?” – spytał jeden z nich.

„Co jest nie tak z podpisem? Ewangelia wg św. Mateusza 7.1: Nie osądzaj, bo i ty zostaniesz osądzony” – głosi kolejny.

„Spodobał mi się filmik, a potem nie polubiłem, gdy zobaczyłem napis”

„Po co taki podpis? Ona jest jeszcze dzieckiem i jest po prostu urocza” – podkreśla kolejny.

„Podpis jest tak naprawdę niepotrzebny. Pozwól dzieciom być dziećmi. Nawet ksiądz nie był zły, ale ty jesteś?? Wygląda nawet na to, że dosłownie poprawiła mu dzień” – zauważa następny internauta.

Czytaj także: Zapytała, czy płaczące na mszy dziecko to "grzech". Odpowiedź księdza zaskoczyła internautów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza