Ksiądz na chrzcie stracił cierpliwość. Zwrócił się do ojca dziecka: „Tłuku jeden"

2023-01-30 12:29

Krótkie nagranie z ceremonii chrztu zrobiło furorę na TikToku. Duchowny zbeształ ojca dziecka za to, że nie potrafił udzielić odpowiedzi na standardowo zadawane w trakcie ceremonii pytanie.

Ksiądz na chrzcie stracił cierpliwość. Zwrócił się do ojca dziecka: „Tłuku jeden ty”
Autor: Getty images Ksiądz na chrzcie stracił cierpliwość. Zwrócił się do ojca dziecka: „Tłuku jeden ty”

Drobna wpadka taty chrzczonej dziewczynki (wynikająca z pewnością ze stresu) oraz zdecydowana reakcja oburzonego księdza sprawiły, że wideo błyskawicznie stało się wiralem.

Jakie obowiązki ma matka chrzestna?

Ojciec chrzczonego dziecka zapomniał odpowiedzi na pytanie

Nagranie zostało umieszczone na jednym z bardzo popularnych profili na TikToku i w krótkim czasie zyskało blisko 3 miliony wyświetleń. Na kilkusekundowym filmiku widzimy fragment ceremonii chrztu, na którym kapłan zadaje przez mikrofon rodzicom dziecka standardowe pytanie: „O co prosicie Kościół Boży dla Zosi?”.

Gdy odpowiedź nie pada, powtarza je nieco ciszej już bez nagłośnienia, zwracając się bezpośrednio do zestresowanego całą sytuacją ojca. Ten w nerwach pyta duchownego niepewnym głosem: „O dom? O schronienie?”.

Reakcja księdza jest natychmiastowa. "O chrzest, tłuku jeden, ty! Matko jedyna..." – ruga ojca dziewczynki. Niezbyt kulturalne zachowanie księdza rodzice małej Zosi przyjęli jednak z humorem. Choć ojciec dziecka był nieco zmieszany całą sytuacją.

Internauci: „Zachowanie księdza to dno”

Nagranie wywołało liczne dyskusje w sieci. Wielu internautów stwierdziło, że księdzu nie przystoi zwracać się do wiernych w ten sposób.

„Szczerze to żadnych nauk przed taką uroczystością nie ma, więc nie dziwię się, że w stresie mógł nie wiedzieć, co powiedzieć. Zachowanie księdza to dno” - napisał jeden z nich.

Byli też tacy co radzili, by ojciec dziecka odpowiedział na chamską uwagę duchownego równie nietaktownym tekstem: „Trzeba było mu powiedzieć, że o rabat, bo drogo coś wyszło”.

Duże zrozumienie wobec niewiedzy ojca

Zachowanie taty spotkało się zaś dużą wyrozumiałością. Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci wspominali podobne wpadki z ceremonii chrztu.

„Mój mąż powiedział o wszystko”.

„Powiedziałem o łaskę Pana Boga, skąd miałem wiedzieć, co powiedzieć”.

„Spoko. Mój ojciec powiedział: o dobra wszelakie”.

„Tak znam to - u nas było o łaskę”.

„Mnie się ksiądz spytał, jakie imię wybraliśmy dla córki, powiedziałem żadne, bo myślałem, że mu o drugie chodzi”.

„Ksiądz zapytał o imię mojego brata, mama odpowiada Konrad. A brat ma Wiktor na imię” – śmiali się.

Przeczytaj także: "Zapłać tyle, ile warte jest twoje dziecko" - co słyszą rodzice, którzy chcą ochrzcić dziecko?