Lekarz był w szoku. Nigdy nie widział takich bliźniaków

2022-12-06 15:10

Ciąża bliźniacza może być dla rodziców dużym zaskoczeniem. Pewna mama przekonała się, że zobaczenie pierwszy raz swoich nowo narodzonych dzieci może budzić podobne uczucie niedowierzania. Nawet lekarz przyznał, że nigdy wcześniej nie widział takiej różnicy między bliźniakami. Dziś mają 18 miesięcy i wciąż jest ona bardzo widoczna.

Bliźnięta
Autor: Screen/ TikTok @ciaraweese Lekarz był w szoku. Nigdy nie widział takich bliźniaków

Ciara Weese jest mamą trójki dzieci w tym 18-miesięcznych bliźniąt. Będąc w ciąży mnogiej dowiedziała się, że spodziewa się chłopca i dziewczynki. Jak każda przyszła mama nie mogła się doczekać, gdy po raz pierwszy zobaczy swoje dzieci. Zastanawiała się także, jak będą wyglądały i czy będą do siebie podobne.

Narodziny bliźniąt były jednak dużym zaskoczeniem. Nie tylko dla niej, ale również dla lekarza, który przyjmował poród.

Kobieta podzieliła się tym na swoim profilu na TikToku @ciaraweese.

Zobacz także: Czy leczenie niepłodności zwiększa szansę na ciążę mnogą?

Poród bliźniaków

Wielkość bliźniąt zaskoczyła

Kiedy Ciara po raz pierwszy zobaczyła swoje nowo narodzone bliźnięta, nie mogla uwierzyć, że różnica w wadze może być tak duża. June ważyła 1860 g, a jej brat Walker aż 3300 g. Kobieta wyznała, że lekarz, który przyjmował poród bliźniąt, nigdy nie spotkał się z przypadkiem, żeby różnica między bliźniętami była tak duża.

Co więcej, z biegiem czasu dalej utrzymują podobną różnicę.

Mają teraz 18 miesięcy i konsekwentnie utrzymują tę samą różnicę. June waży teraz 9,57 kg, podczas gdy Walker waży 11,03 kg – wyznała.

Komentarze internautów

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy spotkali się już z tak dużą różnicą wagi między bliźniętami.

Jestem bliźniakiem i mój brat miał 4706 g, a ja 2494 g.
Moje miały 2800 g i 4195 g.
Też jestem bliźniakiem i miałem 4590 g, a mój brat 2260 g przy takim samym wzroście. To bardzo rzadko się zdarza. Twoje dzieci są piękne!

Różnicę w wadze, ale przede wszystkim we wzroście dzieci, widać na pierwszy rzut oka. Trzeba jednak przyznać, że maluchy są naprawdę urocze.

Czytaj również: Zaszła w ciążę, będąc już w ciąży i urodziła trojaczki - jak to możliwe?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza