Mama przyznała, że jej dzieci mogą przeklinać. "Wiedzą do kogo i kiedy mogą tak mówić"

2022-11-09 16:26

Ile rodziców, tyle metod wychowawczych. Jedne są bardziej konserwatywne, inne nastawione na bardziej partnerskie stosunki z dziećmi. Ta mama z TikToka zdecydowanie należy do drugiej grupy. Filmik na którym przyznała otwarcie, że pozwala dzieciom przeklinać zbiera coraz więcej odsłon i komentarzy.

Mama przyznała otwarcie, że pozwala swoim dzieciom przeklinać.
Autor: TikTok/ @ casaranjuan Mama przyznała otwarcie, że pozwala swoim dzieciom przeklinać.

TikTokowa para mieszkająca w Nowym Jorku - @CasaraNJuan to rodzice czwórki dzieci w różnym wieku - od nastolatek, po niemowlaka. Ich profil śledzi 380 tysięcy osób, a ten konkrety filmik, w którym Casara zdradza ich podejście do przekleństw, zyskał ponad 5 tysięcy komentarzy.

To niezwykłe, ale otwarte podejście do używania przez dzieci "brzydkich słów" spotkało się z ogromną aprobatą internautów.

Sprawdź: Niegrzeczne dziecko czyli "Zamknij się, mamo". Jak sobie radzić z agresywnym dzieckiem?

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Przeczytaj też: Mama radzi: naucz dziecko tej sztuczki. Pomoże mu w niebezpiecznej sytuacji

"Otwarta relacja" z dziećmi

W filmiku, który kobieta podpisała - "Mamy bardzo otwartą i szczerą relację z dziećmi", mama czwórki wyliczyła 5 nietypowych rzeczy, na które jej dzieci mają przyzwolenie. Numerem jeden było właśnie mówienie przekleństw.

- Moje dzieci wiedzą, kiedy mogą przeklinać, jak mogą przeklinać i do kogo mogą przeklinać - tak, wolno im to robić. - przyznała kobieta, po chwili dodając - Jeżeli myślisz, że najgorszą rzeczą, jaką może zrobić twoje dziecko, jest przeklinanie, to czeka cię wiele niespodzianek. 

Dowiedz się: Zobacz na ile znasz język młodzieżowy! [QUIZ]

"Możecie mnie adoptować" - pytają młodzi internauci

W podejściu do wychowywania dzieci, jak widać zmienia się coraz więcej. Casara zebrała mnóstwo pozytywnych komentarzy pod filmikiem, w którym mówi nie tylko o zgodzie na przeklinanie, ale też o podejściu do picia alkoholu. Mama nie kryje się z tym, że przyjedzie po córkę, by odebrać ją z imprezy na której piła alkohol, a ewentualną pogadankę urządzi jej jak przetrzeźwieje. Nie będą to jednak zakazy i nakazy. 

Jak wydać, internauci, i to nie tylko ci bardzo młodzi, są podobnego zdania:

  • Mój mężulek i ja zrobiliśmy to samo. I tak, teraz nasze dzieci są niesamowitymi dorosłymi. 
  • Tak! jeśli twoje dzieci czują, że muszą coś ukrywać i skradać się, wtedy wpadają w największe kłopoty! Wiem, bo sama byłam tak wychowywana. 
  • Też mam 4 dzieci i robiłam tak ze wszystkimi, są niesamowite. Dwójka z nich skończyła liceum z wyróżnieniem. 
  • Moja mama wychowała mnie w ten sposób, mamy najlepszą i szczerą relację. 

Co sądzicie o takim podejściu?

Przeczytaj: Twoje dziecko wybucha i wścieka się bez powodu? Za rzadko mu… śpiewasz