Mama pokazała genialny trik na usypianie niemowlaka. Wystarczy znaleźć ukrytą opcję w telefonie

2022-12-16 11:55

Mama pokazała jak uśpić niemowlę dzięki smartfonowi. Wystarczy odnaleźć funkcjonalność, o której mało kto wie. Zastąpi ona z powodzeniem kołyski i szumiące misie, które kupują rodzice w nadziei na lepszy sen malucha i wydają na nie dużo pieniędzy.

usypianie niemowlaka
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Mama pokazała jak uśpić niemowlę dzieki smartfonowi.

O zaletach białego szumu do snu wie mnóstwo osób. Korzystają z niego nie tylko rodzice niemowląt, ale też dorośli cierpiący na bezsenność. Wiele osób uwielbia zasypiać przy włączonej suszarce, czy oczyszczaczu powietrza. Dla dzieci z kolei rodzice kupują specjalne gadżety. Okazuje się, że lampki z białym szumem, czy zabawki z takimi uspokajającymi dźwiękami nie są niezbędne, bo podobną funkcję mają nasze smartfony. 

Dowiedz się: Usypianie niemowlaka. Co robić, aby dziecko usnęło?

Co męczy niemowlaka?

Dowiedz się: Kładzenie maluszka spać to gehenna? Oto sprytne gadżety, które ułatwią mu zasypianie

Biały szum w smartfonie

Mama TikTokerka o nicku @chasschaasss pokazała w jednym z filmików, jaką funkcjonalność odkryła w swoim smartfonie. Okazuje się, że niektóre telefony oferują opcję "Dźwięków w tle", w których można wybierać spośród różnych rodzajów białych szumów - takich jak dźwięki oceanu, czy deszczu. Można też dopasowywać głośność szumu w tle do potrzeb dziecka.

iPhone ma wbudowany generator białego szumu, którego możesz używać w tle dowolnej aplikacji. Bardzo lubię tę funkcję - pisze Chassedy. 

Choć eksperci są zdania, że na co dzień lepiej nie spać blisko smartfonów, to opcja ta z pewnością przyda się poza domem. Jeśli nie masz iPhona - nic straconego. Możesz ściągnąć dowolną aplikację z podobnymi dźwiękami - Sleeptot, Huckleberry Sleep, Whisper Arts. 

Biały szum tylko do snu

To, że biały szum działa, wiadomo nie od dziś. Z badań naukowych wynika, że po pięciu minutach poddania noworodków działaniu białego szumu spało już 80 proc. maluchów, a w grupie dzieci w tym samym wieku zasypiających w ciszy - tylko 25 proc. 

Biały szum pomaga noworodkowi zyskać spokojny sen, dlatego zaleca się stosować go wyłącznie w tym celu. Nie jest wskazane generowanie tych dźwięków, gdy dziecko jest w fazie aktywności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza