Mama przestrzega przed tą zabawką do wody. "Wytarła twarz ręcznikiem i zaczęła krzyczeć"

2023-07-17 10:10

Zyskują coraz większą popularność podczas zabawy wodą w gorące dni. Wiele dzieci korzysta z nich podczas pływania w basenie lub biegając po podwórku. Ratowniczka medyczna przestrzega jednak, że mogą stanowić poważne zagrożenie.

Dziecko w basenie
Autor: Getti Images/Instagram/@tinyheartseducation Mama przestrzega przed tą zabawką do wody. "Wytarła twarz ręcznikiem i zaczęła krzyczeć"

Wydawałoby się, że wielorazowe balony do wody z magnesowym zamknięciem, to doskonała zabawka dla dzieci na lato. Łatwe w otwieraniu, napełnianiu wodą i zamykaniu. Poradzi sobie z  nimi już przedszkolak, który może wziąć udział w pełnej emocji walki podczas gorących dni.

Tymczasem ratowniczka medyczna na swoim profilu na Instagramie @tinyheartseducation opublikowała historię mamy, której 8-letnia córka na własnej skórze przekonała się, czym może grozić zabawa wielorazowymi balonami.

Zobacz także: Zabawki do wanny, które umilą każdą kąpiel

Kąpiel dziecka

Balony do wody

Każdy rodzic wie, że podczas gorących letnich dni zabawa wodą daje dzieciom ogromną frajdę. Dlatego ustawiamy w przydomowych ogródkach baseny dla dzieci, kupujemy pistolety na wodę lub inne akcesoria, które strzelają wodą.

Wśród nich są także niezwykle popularne balony do wody. Znacznie mniejsze od tych tradycyjnych i łatwo pękające, gdy się nimi rzuci. Problem w tym, że napełnianie ich nie jest najłatwiejsze, a ponadto pozostawiają po sobie kawałki, które mogą być groźne dla najmłodszych.

Wydawałoby się, że wielorazowe balony do wody to rozwiązanie idealne. Łatwe zamknięcie na magnesy, wykonane z tworzywa, które się nie rozpada i jest bezpieczne dla środowiska. Jak się jednak okazuje, nie jest to zabawka idealna.

"Wytarła twarz ręcznikiem i zaczęła krzyczeć"

Mama 8-letniej Jenn, Kelley Whitty podzieliła się swoją historią, przestrzegając wszystkich rodziców przed wielorazowymi balonami z magnesowym zamknięciem. Jej córka przekonała się na własnej skórze, jak wspaniała zabawa przemieniła się w najgorszy koszmar.

„Leah wyszła z basenu, wytarła twarz ręcznikiem i natychmiast zaczęła krzyczeć. Słyszałam, jak Leah płacze i wariuje, że to pali i szczypie, i słyszałam strach w głosie Jenn, że coś jest naprawdę nie tak” – wyznała mama dziewczynki.

Kelly postanowiła natychmiast udać się z córką do szpitala dziecięcego. Tam nawet lekarze byli zaskoczeni, gdy znaleźli w nosie 8-latki 6 magnesów.

„Przyczepiły się do przegrody”

Magnesy były na tyle silne, że przyczepiły się do przegrody nosowej dziewczynki. Zanim zostały skutecznie usunięte, wyrządziły już poważne obrażenia.

Jak się okazało, magnesy musiały wypaść z wielokrotnych balonów i upaść na ręcznik. Podczas wycierania, trafiły do nosa dziewczynki. Mama Lei podkreślała, że zabawka ta jest sprzedawana małym dzieciom, a na opakowaniu nie ma żadnego ostrzeżenia. Połknięcie magnesów mogłoby zakończyć się znacznie gorzej.

„Jesteśmy już w domu, a ona czuje się dobrze. Wreszcie mamy wizytę kontrolną u laryngologa, aby upewnić się, że nie ma trwałego uszkodzenia jej przegrody. Jeśli masz je w domu, wyrzuć je” – radzi Kelley.

Czytaj także: Dziecko dostało górę zabawek na święta? Sprawdź, czy nie ma wśród nich potencjalnie niebezpiecznych

Zabawki basenowe - pontony, piłki, materace, zabawki basenowe dla niemowląt

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza