Mamy oszalały na punkcie nowych zdjęć z USG. Widać na nich prawdziwą buzię dziecka

2022-10-05 15:11

Technologia idzie do przodu. Ciężko uwierzyć, że wiele naszych mam nie miało szansy na zrobienie zwyczajnego USG. Babciom się to nawet nie śniło. My teraz nie tylko mamy wykonywane regularne USG, ale też możemy wybrać się na USG 3D lub 4D, by zobaczyć maluszka. Na tym nie koniec. Wiele gabinetów wykonuje kolejny krok i pozwala przyszłym rodzicom jeszcze dokładniej zobaczyć wygląd ich maluszka.

zdjęcie 8K z USG
Autor: Getty Images/ Instagram screenshot Na czym polega metoda zdjęć 8K z USG

Na obrazach z USG 3D i 4D widok dziecka nie jest do końca wyraźny. Gdy jest zbyt poruszone, lub gdy obróci się niekorzystnie, widzimy tylko część jego twarzy, czasem mocno rozmazaną. Na wyrazistość zdjęcia wpływają też wody płodowe. Czasami więc idąc do gabinetu po odpowiedź na pytanie: "Jak wygląda moje dziecko?", wychodzimy z niedosytem a nawet niepokojem. 

Niejedna mama, mając takie niewyraźne zdjęcia jest rozżalona. Zwłaszcza będąc pod wpływem mieszanki wybuchowej hormonów ciążowych. Nowa technologia wychodzi naprzeciw takim dylematom i oferuje zdjęcia 8K. Czym się różnią od tych tradycyjnych?

Zobacz też: Reality-show prosto z brzuszka - jakie korzyści daje USG 4D i ile kosztuje?

Wszystko o badaniu USG 3D

Czym są obrazy 8K z USG 3D?

Jakość 8K jest niesamowicie realna. Technologia pozwala poprawić obraz ultradźwięków 4D/5D, co zwiększa realizm, bez zmieniania cech wyglądu dziecka. 8K oferuje zupełnie nowy obraz w dziedzinie USG. Wcześniej pewne szmery w zapisie usuwano oferując zdjęcia USG w jakości Real Life. Teraz, graficy potrafią tak wyczyścić zapis z USG, by wyglądał jak zwyczajne zdjęcie dziecka. 

Gdzie można wykonać zdjęcie 8K z USG?

Zdjęcia 8K to dość świeża moda w USA. Z pewnością jednak, z czasem dotrze także do naszego kraju. Wykonanie zdjęcia nie wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu, a współpracy klliniki z wykwalifikowanym w tej metodzie grafikiem. 

Część amerykańskich klinik ma już taką usługę w swoich pakietach. Istnieją też specjalne firmy specjalizujące się w odtwarzaniu zdjęć z USG 3D w technologii 8K. Jak czytamy na jednej z nich:

Wszystkie obrazy, które mają zostać ulepszone do 8K, należy wysłać do nas na adres mailowy. Obraz musi być bardzo wyraźny i nie może zawierać innych części ciała dziecka na zdjęciu. Zwykle idealne zdjęcia do poprawy pochodzą z USG 3D i 4D powyżej 30. tygodnia ciąży. 

Dowiedz się: Wszystko, co należy wiedzieć o USG ciąży [WYWIAD]

Zobacz porównania obrazów z USG 3D do zdjęć noworodków