MEDYCZNE KOMPLETY Poradnikzdrowie.pl dla studentów uczelni medycznych

2019-11-04 11:39

MEDYCZNE KOMPLETY to cykl multimedialnych, interaktywnych, bezpłatnych spotkań dla studentów uczelni medycznych z ekspertami medycyny i ochrony zdrowia oraz pacjentami. Pierwsze MEDYCZNE KOMPLETY na temat zdrowia i rozwoju najmłodszych pacjentów – dzieci w wieku 0-3 lat odbędą się 16 listopada 2019 r. w Hotelu Bellotto w Warszawie.

medyczne komplety
Autor: materiały prasowe

Celem MEDYCZNYCH KOMPLETÓW jest poszerzenie wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelniach medycznych o treści praktyczne i tematy przydatne młodym lekarzom zarówno w ich edukacji obecnej, jak i w przyszłej praktyce lekarskiej.

- Nazwa naszego nowego przedsięwzięcia nawiązuje i do medycyny, która jest domeną serwisu Poradnikzdrowie.pl, i procesu nauczania. Słowo KOMPLETY oznacza bowiem grupę uczniów, którzy pobierają wspólnie lekcje poza szkołą - tłumaczy Agnieszka Pacuła, redaktorka naczelna Poradnikzdrowie.pl.

I edycja MEDYCZNYCH KOMPLETÓW Poradnikzdrowie.pl poświęcona jest zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi dzieci w wieku od 0 do 3 lat, a w szczególności takim zagadnieniom, jak: profilaktyka zdrowotna, karmienie i żywienie, rozwój ruchowy, problemy dermatologiczne i choroby nowotworowe.

program medyczne komplety
Autor: materiały prasowe

- Podczas MEDYCZNYCH KOMPLETÓW położymy szczególny nacisk na formy relacji i komunikacji między lekarzem a mały pacjentem i jego rodzicami, a także poprosimy lekarzy z bogatym stażem zawodowym o wspomnienia – jakim wyzwaniom musieli stawić czoła w pierwszych latach pracy. Wykłady poprowadzą wybitni eksperci, ale nie zabraknie też pacjentów, którzy opowiedzą swoje historie leczenia i codziennego życia z chorobą. Będzie też quiz z nagrodami – mówi Agnieszka Pacuła.


I MEDYCZNE KOMPLETY Poradnikzdrowie.pl odbędą się 16 listopada 2019 r. w Warszawie, w wyjątkowym miejscu, jakim jest Hotel Bellotto, mieszczący się w murach XVI-wiecznego Pałacu na Starym Mieście.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie: medycznekomplety.pl

logo komplety medyczne
Autor: materiały prasowe

I MEDYCZNE KOMPLETY Poradnikzdrowie.pl realizowane są pod Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta oraz w partnerstwie merytorycznym z Państwowym Zakładem Higieny – Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego, Naczelną Izbą Lekarską, Krajowym Konsultantem w dziedzinie dermatologii i wenerologii, Polskim Towarzystwem Położnych, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA – Poland, Samorządem Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Stowarzyszeniem Fizjoterapia Polska, Fundacją Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA, Fundacją SYNAPSIS, a także serwisem SuperBiznes.pl i miesięcznikami ZDROWIE i M jak mama.

Partnerami konferencji są Nestle Nutrition Institute, Medicover i Ziaja Med.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza