Możesz dostać od państwa dodatkowe 100 zł na szkolną wyprawkę. Zobacz, jak je uzyskać

2022-08-18 10:28

To kolejne wsparcie finansowe, które może pomóc rodzicom na początku roku szkolnego. Przyda się w czasach szalejącej inflacji, niestety, nie jest dla każdego, Zobacz, jak uzyskać i komu się należy dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego

Możesz dostać od państwa 100 zł do szkolnej wyprawki. Zobacz, jak je uzyskać
Autor: Getty images Możesz dostać od państwa 100 zł do szkolnej wyprawki. Zobacz, jak je uzyskać

Niedługo początek roku szkolnego, więc rodziców czekają nowe wydatki. Dlatego przyda się każdy dodatkowy grosz, który można będzie przeznaczyć na wyprawkę szkolną, zwłaszcza że w tym roku na pewno będzie ona droższa niż w 2021.

Dodatkowe 100 zł. do wyprawki szkolnej

Od kilku lat rodzicom dzieci w wieku szkolnym przysługuje tzw. 300 plus, czyli świadczenie wypłacane w ramach rządowego programu „Dobry start”. Można się o nie starać raz w roku, a dokumenty należy złożyć do do 30 listopada 2022 roku.  

Ale niewiele osób wie, ze istnieje jeszcze inne wsparcie przeznaczone dla uczniów. To dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, przysługujący rodzicom lub opiekunom dziecka oraz osób uczących się na częściowe pokrycie wydatków związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego lub nauki dziecka w „zerówce".  

Wysokość dodatku to 100 zł na dziecko - dodatek jest przyznawany raz w roku. 

Czytaj również: Lista wyprawkowa do zerówki. Zobacz, co trzeba kupić 6-latkowi

Znamy koszty wyprawki szkolnej - ile wydamy na zeszyty i przybory szkolne w czasach inflacji?

Kto dostanie dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego?

Niestety, dodatek ten nie jest dla wszystkich. Mogą się o niego ubiegać tylko ci rodzice, którzy pobierają zasiłek rodzinny. "Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego nie stanowi samoistnego świadczenia, a zatem można go otrzymać tylko razem z zasiłkiem rodzinnym" - czytamy na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/.  

Przypomnijmy, że zasiłek rodzinny przysługuje rodzinom, w których miesięczny dochód nie przekracza kwoty 674 zł w przeliczeniu na osobę (lub 764 zł w przypadku niepełnosprawności dziecka). 

Jak uzyskać dodatek na wyprawkę?

Rodzice, którym przysługuje zasiłek rodzinny, którzy chcą ubiegać się o kolejne 100 zł w ramach dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego powinni złożyć wniosek. Mają czas do 31 października tzn. do dnia zakończenia okresu zasiłkowego, w którym rozpoczęto rok szkolny albo przygotowanie dziecka do szkoły w „zerówce".

Wniosek można pobrać TUTAJ i złożyć go w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.

Zobacz, jak skompletować atrakcyjną wyprawkę szkolną

Wkurzeni Polacy ŻĄDAJĄ podwyżki 500 plus. 1000 plus będzie mało! | Komentery
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza