Nie ma rąk, ale doskonale opiekuje się noworodkiem. "A my narzekamy na małe rzeczy w życiu"

2023-08-01 14:02

Marzyła, żeby zostać mamą. Wydawałoby się, że brak rąk będzie przeszkodą, aby je spełnić i odpowiednio zająć się własnym maleństwem. Ona jednak okazała się prawdziwą wojowniczką i doskonale daje sobie radę.

Młoda mama bez rąk
Autor: Screen/Instagram/@universomaternoficial Nie ma rąk, ale doskonale opiekuje się noworodkiem. "A my narzekamy na małe rzeczy w życiu"

Macierzyństwo nie jest łatwe. Już opieka nad noworodkiem wymaga od młodej mamy nauczenia się nowych umiejętności. Przewijanie, przebieranie i kąpiel tak małego dziecka może budzić pytania typu: Czy sobie poradzę?

Ta kobieta miała marzenie, żeby zostać mamą. Na drodze do jego spełnienia nie stanął nawet fakt, że nie ma rąk. Na Instagramie na profilu @universomaternoficial opublikowano wzruszający filmik. Widać na nim, jak młoda mama doskonale opiekuje się swoim nowo narodzonym synkiem.

Internautki nie kryją wzruszenia. Wiele z nich przyznało, że narzekało na wiele innych rzeczy, które mają przy tym tak małe znaczenie.

Zobacz także: Czy wiesz już wszystko o opiece nad noworodkiem? Sprawdź się w naszym teście

Pierwszy miesiąc z noworodkiem

Brak rąk nie jest problemem

Ta kobieta nie poddała się mimo przeciwnościom, które ją spotkały. Została mamą pięknego i zdrowego chłopca.

Na nagraniu możemy zobaczyć ich pierwsze spotkanie w szpitalu, a także jak radzi sobie ubierając i karmiąc własne maleństwo. Mogłoby się wydawać, że nie będzie samodzielną mamą, że nie da sobie rady i na każdym kroku będzie potrzebowała pomocy. Tymczasem, wszystko może przy dziecku zrobić sama.

Za pomocą nóg zakłada dziecku body, wyjmuje z łóżeczka, przekłada na kanapę lub do wózka. Mieszankę przygotowuje za pomocą ekspresu do mleka modyfikowanego. Karmiąc, przytrzymuje butelkę ramieniem. Wszystko z ogromnym oddaniem i miłością.

„Jest to dowód na to, że nie powinniśmy pozwolić, aby nasze fizyczne ograniczenia powstrzymały nas przed osiągnięciem naszych celów i marzeń” – czytamy pod nagraniem.

"A my narzekamy na małe rzeczy w życiu"

Nagranie obejrzało już ponad 2 miliony internautów. Ponad 20 tysięcy z nich pozostawiło pod postem komentarz. Wiele osób przyznaje, że do tej pory na tak wiele rzeczy narzekało, opiekując się noworodkiem. Inni przyznali, że nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli na filmie. Byli pełni podziwu i uznania za jej zdolności i miłość do dziecka.

„To jest prawdziwa mama wojowniczka. Robi wszystko, na co wielu narzeka, dosłownie bez obu rąk” – napisała jedna z internautek.

„A my narzekamy na małe rzeczy w życiu” – dodała inna.

„Dla wszystkich mam, które mówią, że są wykończone” – zadedykowała kolejna.

Internauci podkreślali również, że w życiu ogromne znaczenie ma optymistyczne podejście i wiara we własne możliwości.

„Nigdy się nie poddawaj, bo jesteś tu po to, aby uczyć, kochać i szanować siebie, bez względu na Twój styl życia czy trudności.. Ważne jest, żeby mieć odwagę, determinację, siłę woli i wiarę” – podkreśliła jedna z internautek.

„Przykład życia, z dużym optymizmem i nauką pokonywania trudności” – dodała kolejna.

Czytaj także: Pierwsze tygodnie z noworodkiem. Instrukcja postępowania z dzieckiem

Co trzeba wiedzieć o noworodku? 10 rzeczy, które cię kompletnie zaskoczą