Od kiedy otwarte sale zabaw dla dzieci? Znamy konkretną datę

2021-06-02 11:35

Sale zabaw, które przez długie miesiące nie mogły prowadzić działalności, wreszcie mają szansę się otworzyć. Na razie - na 3 tygodnie.

Sale zabaw znów otwarte
Autor: Getty images Sale zabaw wznawiają działalność

Sale zabaw to branża, o której praktycznie się nie mówi, a która ucierpiała nie mniej niż branża restauracyjna. Pierwszy lockdown uniemożliwił działalność obiektów jeszcze wiosną 2020 roku. Kolejny, październikowy, także nie pozwolił na otworzenie działalności. Wreszcie, po długich miesiącach oczekiwania, wznawia działanie. Od kiedy i na jakich zasadach?

6 czerwca otwarte sale zabaw i parki rozrywki

Jak zapowiedział podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, od 6 do 25 czerwca w życie wejdą kolejne zmiany obostrzeń. Tym razem, oprócz zwiększenia limitów osób w transporcie zbiorowym i umożliwienia organizacji targów, wystaw i konferencji, możliwe będzie także wznowienie działalności sal zabaw.

Na otwarcie sal zabaw w nowym reżimie sanitarnym, rodzice przedszkolaków czekali najdłużej. Po otwarciu siłowni i klubów fitness oraz restauracji w pełnym zakresie, przyszedł czas na sale zabaw dla dzieci.

W przypadku zabawy kilkuletnich dzieci w salach zabaw, zachowanie zasady bezpiecznego dystansu było dużo trudniejsze niż organizacja czasu w żłobkach i przedszkolach, która w większym stopniu to umożliwiała.

Jak z pewnością wiedzą rodzice dzieci odwiedzających sale zabaw, w obiektach najczęściej spotykały się dzieci z różnych gospodarstw domowych, uczęszczające do różnych placówek opiekuńczych i szkolnych.

Jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, sale zabaw będą mogły wznowić działalność, jednak co ważne, konieczne będzie zachowanie określonych limitów.

Ile dzieci będzie mogło bawić się w sali zabaw?

W obiektach typu sale zabaw dopuszczalny limit to 1 osoba na 15m². Oczywiście do limitu wliczają się wszyscy (także dorośli) - zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie.

"Bardzo ważne jest zastrzeżenie, że to są plany, które w zależności od sytuacji będą mogły podlegać korektom. Pod koniec kwietnia zaprezentowaliśmy plan luzowania, a w maju, ponieważ sytuacja była korzystna, przedstawialiśmy propozycje rozwiązań jeszcze dalej idących" - powiedział minister Adam Niedzielski.

Na razie, sale zabaw i parki rozrywki będą mogły otworzyć się od 6 do 25 czerwca. dalsze kroki będą zależały od tego, jak będzie wyglądać aktualna sytuacja epidemiczna.

To, co jeszcze może zainteresować wielu rodziców to fakt, że zwiększa się limit imprez zorganizowanych i zgromadzeń. Co istotne, jeśli uczestnik imprezy może wykazać, że jest zaszczepiony, nie będzie uwzględniany w limicie 150 osób.

Czytaj także: Szczepienie dzieci od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza