Pięcioraczki z Horyńca skończyły roczek. Ich mama pokazała uroczy filmik z urodzin

2024-02-12 12:54

12 lutego słynne pięcioraczki z Horyńca, które przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, skończyły roczek. Taki cud zdarza się raz na 52 miliony ciąż, ale nie ma co ukrywać - jest też ogromnym wyzwaniem dla rodziców. Z okazji urodzin maluchów na stół wjechały aż cztery torty!

Pięcioraczki z Horyńca skończyły roczek. Mama pokazała uroczy filmik z urodzin
Autor: Instagram @clarke_dozen Pięcioraczki z Horyńca skończyły roczek. Mama pokazała uroczy filmik z urodzin

Pięcioraczki o podwójnych imionach Elizabeth May, Evangeline Rose, Arianna Daisy, Charles Patrick i Henry James przyszły na świat w Krakowie 12 lutego 2023 roku. Niestety ich rodzice Dominika i Vincent Clarke trzy dni po porodzie musieli zmierzyć się z ogromną tragedią. Jedno z pięcioraczków – synek Henry James zmarł. Przez wiele miesięcy para drżała również o życie i zdrowie pozostałej czwórki. Największe zmartwienie jednak dotyczyło drugiego chłopca. Charles Patrick niedługo po narodzinach musiał przejść operację serca, miał też duże problemy z jedzeniem. Do tej pory korzysta z sondy. O problemach zdrowotnych, za jakimi borykała się cała czwórka, jakiś czas temu w wywiadzie z nami opowiadała Dominika Clarke.

Ten trudny rok jest już jednak za nimi i cała rodzina właśnie obchodziła huczny roczek pięcioraczków. W przygotowaniach pomagało oczywiście starsze rodzeństwo roczniaków - 13-letni Philip, 11-letni Elliot, 8-letnie bliźniaki Zygmunt i Tosia, 5-letnie bliźniaki Charlotte i Alexander oraz dwuletnia Grace.

W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki

Pięcioraczki z Horyńca skończyły roczek

W miniony weekend Dominika Clarke w swoich mediach społecznościowych podzieliła się uroczą relacją z przyjęcia urodzinowego Elizabeth, Arianny, Charlesa oraz Evangeline. Maluszki, o których 12 lutego 2023 roku usłyszała cała Polska, szczęśliwie skończyły roczek. Z tej okazji ich rodzice przygotowali uroczyste przyjęcie dla rodziny i fanów ich dużej rodziny. Przygotowano cztery torty, po jednym dla każdego malucha oraz odśpiewano tradycyjne polskie „Sto lat”.

Na nagraniu zamieszczonym przez panią Dominikę widać także przygotowania do całej uroczystości. Na dzieci czekały odświętne ubrania – biało-różowe dla dziewczynek i niebiesko-białe dla Czarusia. W podobnych tonacjach były też torty dla wszystkich. Również mama wyglądała kwitnąco.

Pani Dominice i całej jej rodzinie życzymy dużo zdrowia, bo tylko ono się liczy. Z wszystkim innym dzielna mama doskonale sobie radzi, za co ją ogromnie podziwiamy i chylimy czoła.

Przypominamy historię narodzin pięcioraczków z Horyńca: W krakowskim szpitalu na świat przyszły pięcioraczki. Jedno maleństwo przegrało walkę o życie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza