Pierwsze takie narodziny na świecie. Lekarze są w szoku

2023-08-10 9:38

Poród tych bliźniąt wprawił lekarzy w osłupienie. Gdy zobaczyli, jak bliźnięta są ułożone i gdy odebrali poród, byli wstrząśnięci. To pierwszy taki przypadek na świecie.

Bliźnięta jednojajowe
Autor: Getty Images W Szkocji narodziły się bliźnięta w tej samej chwili.

Bliźnięta, chłopiec i dziewczynka, urodziły się w tym samym momencie. To pierwszy taki przypadek na świecie, w którym bliźniaki nie narodziły się w odstępie kilku sekund lub minut, ale dosłownie w tej samej chwili.

Jak przygotować plan porodu?

Pierwszy taki poród w historii

Do nietypowego porodu doszło w North Lanarkshire, w Szkocji. 37-letnia kobieta powitała na świecie długo wyczekiwane bliźnięta. Nie spodziewała się jednak, że jej poród wywoła tyle zamieszania i zapisze się na kartach historii.

Bliźnięta jednojajowe, chłopiec i dziewczynka, narodziły się dokładnie w tym samym momencie. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, by poród odbył się dosłownie w tej samej sekundzie. Zwykle bliźniaki rodzą się w odstępstwie kilku sekund, czasem nawet minut. Micky i Molly postanowili jednak razem przyjść na świat.

Nietypowe ułożenie bliźniąt

Dzieci były nietypowo ułożone. Micky był ułożony główkowo. Gdy urodziła się główka, lekarze myśleli, że odbierają również rączki chłopca - okazało się jednak, że to stopy dziewczynki. Bliźnięta narodziły się jednocześnie, a zdziwiona mama nie wiedziała, co się dzieje. Lekarze zachowali jednak zimną krew, poród odbył się bezpiecznie i bez komplikacji.

Micky w chwili porodu ważył 3 kg, a Molly 2,5 kg. Bliźnięta są zdrowe.

"Lekarze i pielęgniarki przychodzili z całego szpitala, aby spotkać się ze sławnymi bliźniakami, ponieważ słyszeli o tym, jak przyszły na świat i chcieli je zobaczyć na własne oczy" - powiedziała szczęśliwa mama w rozmowie z "New York Post".

Czytaj: Kiedy zwiększa się szansa na bliźnięta?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza