Pierwsze takie narodziny na świecie. Lekarze są w szoku

2023-08-10 9:38

Poród tych bliźniąt wprawił lekarzy w osłupienie. Gdy zobaczyli, jak bliźnięta są ułożone i gdy odebrali poród, byli wstrząśnięci. To pierwszy taki przypadek na świecie.

Bliźnięta jednojajowe
Autor: Getty Images W Szkocji narodziły się bliźnięta w tej samej chwili.

Bliźnięta, chłopiec i dziewczynka, urodziły się w tym samym momencie. To pierwszy taki przypadek na świecie, w którym bliźniaki nie narodziły się w odstępie kilku sekund lub minut, ale dosłownie w tej samej chwili.

Jak przygotować plan porodu?

Pierwszy taki poród w historii

Do nietypowego porodu doszło w North Lanarkshire, w Szkocji. 37-letnia kobieta powitała na świecie długo wyczekiwane bliźnięta. Nie spodziewała się jednak, że jej poród wywoła tyle zamieszania i zapisze się na kartach historii.

Bliźnięta jednojajowe, chłopiec i dziewczynka, narodziły się dokładnie w tym samym momencie. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, by poród odbył się dosłownie w tej samej sekundzie. Zwykle bliźniaki rodzą się w odstępstwie kilku sekund, czasem nawet minut. Micky i Molly postanowili jednak razem przyjść na świat.

Nietypowe ułożenie bliźniąt

Dzieci były nietypowo ułożone. Micky był ułożony główkowo. Gdy urodziła się główka, lekarze myśleli, że odbierają również rączki chłopca - okazało się jednak, że to stopy dziewczynki. Bliźnięta narodziły się jednocześnie, a zdziwiona mama nie wiedziała, co się dzieje. Lekarze zachowali jednak zimną krew, poród odbył się bezpiecznie i bez komplikacji.

Micky w chwili porodu ważył 3 kg, a Molly 2,5 kg. Bliźnięta są zdrowe.

"Lekarze i pielęgniarki przychodzili z całego szpitala, aby spotkać się ze sławnymi bliźniakami, ponieważ słyszeli o tym, jak przyszły na świat i chcieli je zobaczyć na własne oczy" - powiedziała szczęśliwa mama w rozmowie z "New York Post".

Czytaj: Kiedy zwiększa się szansa na bliźnięta?