Pies wyczuł, że jej ciąża jest zagrożona i uratował dziecko. "Zwierzęta dostrzegają więcej"

2023-01-12 16:39

Zwierzęta mają o wiele bardziej wyostrzone zmysły niż ludzie. Słyszą więcej, wyczuwają pewne rzeczy za pomocą węchu. Pies pewnej TikTokerki zadbał o bezpieczeństwo jej dziecka, gdy była w 8. miesiącu ciąży. Nie tylko dawał jej znać, że coś przeczuwa, ale nawet robił wszystko, by zmusić ją do reakcji.

Pies wyczuł, że z jej ciążą jest coś nie tak.
Autor: TikTok/ @mamabwelsh Pies wyczuł, że z jej ciążą jest coś nie tak.

Brittany Welsh, która na TikToku występuje pod nickiem @mamabwelsh, nagrywała swojego psa, który wydawał jej się uroczo zainteresowany jej ciążowym brzuchem. Miało być to jedno z wielu zabawnych wideo, jakie nagrywają zakochani właściciele czworonogów. Okazało się jednak, że w rzeczywistości było to nagranie akcji ratowniczej, jaką przeprowadził golden retriever. "Nie zasługuję na niego" - opisała wideo wzruszona kobieta. 

Sprawdź: Pies dla dziecka – jaką rasę psa wybrać dla dziecka? Galeria

Ciąża nie chroni przed rakiem

Dowiedz się: Co zrobić z psem lub kotem, gdy w domu pojawia się dziecko?

Na wideo wrzuconym przez Brittany widzimy, jak pies nerwowo kręci się wokół jej brzucha ciążowego. Przygląda mu się, wącha. Po chwili staje sie jeszcze bardziej natarczywy. Wślizguje się pod nogę ciężarnej, unosząc jej stopy, jakby chciał zmusić ją do wstania i reakcji.

Na szczęście Brittany wychwyciła wskazówki i wysłuchała wewnętrznej mądrości swojego psa. W końcowych klatkach pisze:

„Okazało się, że miałam ciężkie zakażenie układu moczowego, które sprawiało, że groził mi przedwczesny poród… Na szczęście poszłam na obserwację i dostałam kilka leków, które wszystko zatrzymały”.

W efekcie, Brittany urodziła w terminie i jest dziś mamą zdrowej córeczki.

Tak mądrych zwierząt jest dużo więcej. Pod filmikiem młodej mamy, internauci dzielą się swoimi, niezwykłymi doświadczeniami w temacie intuicji zwierząt co do ludzkiego zdrowia:

- „Moje psy są powodem, dla którego zrobiłam test ciążowy!” - napisała pewna użytkowniczka TikToka.

- „Zwierzęta widzą więcej. Pracuję w klinice weterynaryjnej i jeden z naszych techników miał napad padaczkowy. Jego pies przewodnik zaczynał się zachowywać niespokojnie już na  5-10 minut przed epizodem” - dodał pewien weterynarz.