Pokazała brzuch po urodzeniu bliźniąt. "Nie przechodzi się od razu od arbuza do sześciopaka"

2022-06-29 11:07

Katie Marie, tiktokerka, która jest mamą czwórki dzieci, prowadzi swój kanał publikując dużo rodzinnych treści. Nic dziwnego - influencerka już po raz drugi została mamą bliźniąt. Ostatnio poruszyła temat wyglądu po ciąży bliźniaczej. Choć jest smukłą kobietą, jej brzuch niedługo po porodzie wyglądał bardzo specyficznie. "Dziękuję ci za to" - piszą w komentarzach internautki.

brzuch po urodzeniu bliźniąt
Autor: TikTok/ @ katieclodfelter Tiktokerka pokazała brzuch po urodzeniu bliźniąt. Ma wyjątkowy kształt

Influencerki coraz liczniej stają w opozycji do celebrytek, które chętnie prezentują szczupłe brzuchy na krótko po porodzie. Taki obraz połogu jest zafałszowany - żadna z nas nie czuje się, ani nie wygląda idealnie tuż po porodzie. Dlatego tym większa siła jest w pokazywaniu prawdy, która ma podnieść młode mamy na duchu. Dlatego tiktokerki, czy instagramerki pokazują pozbawione retuszu fotografie. Choć płyną za tym lajki i zasięgi, które są im potrzebne, dla zwykłych kobiet jest to ważny komunikat - "hej, my też tak mamy".

Zobacz też: Brzuch tuż po porodzie wygląda jak w 2. trymestrze [ZDJĘCIA]

Przeczytaj: 5 sposobów na pozbycie się brzucha po ciąży. Łatwo go zgubisz

Filmik na którym Katie Marie porównuje dwa zdjęcia - swój brzuch tuż przed porodem i niedługo po nim, poruszył internautów. 

  • "Dziękuję, że się tym podzieliłaś! Mój brzuch po urodzeniu bliźniaków wygląda tak samo i bardzo się tym denerwowałam. Teraz nie czuję się już taka samotna."
  • "Mężczyźni nie są przyzwyczajeni do tego, że to widzą. Ona jest idealna."
  • "Co oni myślą, że od razu można przejść od arbuza do sześciopaka?"
brzuch po urodzeniu bliźniaków
Autor: TikTok screenshot brzuch po urodzeniu bliźniaków

Po pozostałych komentarzach widać, że oswajanie ludzi z tym, jak wygląda prawdziwy brzuch po porodzie jest istotne. Wiele osób kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że okrągły kształt nie znika tuż po porodzie. Brak takiej wiedzy może osłabiać stan psychiczny młodych mam, które narażone będą na szok w połogu. Dodatkowo, idealne zdjęcia publikowane w internecie mogą pobudzać skłonność innych ludzi do oceniania wyglądu świeżo upieczonych matek. 

  • "Myślałem, że przestaje być okrągły, tylko skóra jest po prostu bardziej rozciągnięta."
  • "Zawsze zastanawiałam się jak to wygląda po wszystkim. Dobrze wiedzieć."
  • "Kiedy moja mama urodziła siostrę, jeden ze znajomych pytał - znowu jesteś w ciąży? Mama wyglądała na taką smutną."

Źródło:

mirror.co.uk

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza