POLSKA SZKOŁA staje się CYFROWĄ SZKOŁĄ? Wystartował innowacyjny program edukacyjny

2014-09-18 14:57

W Małopolsce wystartował innowacyjny program edukacyjny, który ma zainteresować uczniów szkół ponadgimnazjalnych kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. Dzięki niemu szkoły otrzymają sale wideokonferencyjne, a uczniowie będą mogli brać udział w wykładach prowadzonych na krakowskich uczelniach.

Szkoła dla dziecka, dziecko w szkole
Autor: thinkstockphotos.com Polska szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna. Ciągle jednak pozostaje w tyle za zagranicznymi placówkami.

Małopolska Chmura Edukacyjna to program edukacyjny, który ma zachęcić uczniów do studiowania, umożliwić im kontakty z uczelniami oraz zmniejszyć wykluczenie edukacyjne w małych miejscowościach.

>> Edukacja domowa coraz bardziej popularna w Polsce. Dlaczego? >>

Polska szkoła to szkoła multimedialna?

W programie wzięło udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski oraz 6 krakowskich uczelni, m.in. Uniwersytet Jagielloński oraz Politechnika Krakowska. Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej w szkołach partnerskich pojawią się sale do wideokonferencji, a uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach.

Organizatorzy liczą, że dzięki projektowi młodzież będzie bardziej świadomie wybierać kierunki studiów. W trakcie wideokonferencji będzie mogła poznać wykładowców, zobaczyć, jak wygląda program zajęć i przekonać się, czy to faktycznie jest dla nich.

>> Czy w szkołach powinna pojawić się edukacja seksualna? >>

Programowi będzie przyglądał się marszałek województwa. Ma on nadzieję, że Małopolska Chmura Edukacyjna pomoże absolwentom wybierać kierunki studiów zgodne ze specjalizacją regionu. Chciałby, żeby jak najwięcej ludiz mogło po studiach pracować w swoim regionie.