Popularna witamina D dla dzieci znika z aptek. Jeśli masz ją w apteczce, spiesz się

2022-08-22 13:44

Witamina D dla dzieci w postaci tabletek do ssania nie będzie już więcej produkowana. Jeśli twoje dziecko lubi akurat ten preparat, lepiej kup ostatnie pudełka. Suplement będzie dostępny tylko do wyczerpania zapasów.

Popularny preapart do ssania zniknie z aptek. Firma wstrzymała produkcję
Autor: Getty images Popularny preapart do ssania zniknie z aptek. Firma wstrzymała produkcję

Mel tiki® to linia suplementów dla dzieci, objęta programem NQS (Nutropharma Quality System), co oznacza, że każda partia produktu poddawana jest nadobowiązkowej certyfikacji w zewnętrznych, niezależnych laboratoriach m.in. pod kątem zawartości składników aktywnych gwarantując najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Niestety, produkcja suplentów tej linii zostaje właśnie wstrzymana. Chodzi między innymi o Mel Tiki witamina D w postaci tabletek do ssania oraz inne produkty Mel Tiki acerola, Mel Tiki żelazo i  Mel Tiki sambucus. Mel tiki charakteryzowały się szybkim i bezpośrednim rozpadem w jamie ustnej, co gwarantuje szybkie wchłanianie.

Czytaj również: Do kiedy podawać witaminę D3 niemowlakowi? Czy suplementacja zależy od pory roku?

Popularna witamina D3 wycofana z aptek. Sprawdź, czy masz ją w swojej apteczce

Mel Tiki tylko do wyczerpania zapasów

Jak podaje portal Gdziepolek.pl, producent wstrzymał produkcję, "produkty z serii Meltiki nie będą już dłużej dostępne i można kupić je w aptekach jedynie do wyczerpania aktualnych zapasów".

Ile witaminy D3 dla dzieci?

Przypomnijmy, że witamina D to substancja, której suplementacja jest zalecana przez cały rok i w każdym wieku. Witamina dla niemowląt podawana jest w postaci kropel, jednak kilkulatki chętnie przyjmują ją w postaci tabletek do ssania czy żelków.

Dzieci kilkuletnie powinny otrzymywać 600–1000 IU (15–25 μg) witaminy D na dobę od września do kwietnia. Ale jeśli nie korzystają ze słońca (np. są stale smarowane kremami z filtrem), powinny otrzymywać suplement przez cały rok.