Poszukiwany 4-letni Sasza nie żyje. O odnalezieniu ciała poinformowała jego mama

2022-04-06 9:04

4-letni Sasza, który wraz z babcią i sześcioma innymi osobami ewakuował się łódką przez Dniepr, by uciec z oblężonego Kijowa, nie żyje. Tą tragiczną informację przekazała w mediach społecznościowych jego mama. Zrozpaczona kobieta do końca wierzyła, że dziecko odnajdzie się całe i zdrowe.

4-letni Sasza poszukiwany od 10 marca
Autor: Getty images 4-letni Sasza poszukiwany od 10 marca

Historię Saszy opisywaliśmy niedawno. Przypomnijmy - chłopiec 10 marca z babcią wsiadł do łódki ewakuacyjnej, gdy Rosjanie otworzyli ogień. W pewnym momencie, jak podają ukraińskie media, Rosjanie zaczęli strzelać w kierunku łódki, która się wywróciła. Babcia Saszy utonęła. Chłopiec jako jedyny miał na sobie kamizelkę ratunkową, dlatego jego bliscy cały czas mieli nadzieję na odnalezienie dziecka żywego.

Tu przeczytasz całą historię: Zrozpaczona matka szuka synka po całym świecie. Sasza zaginął w czasie ucieczki z Kijowa

Poszukiwania chłopca zakrojone były na szeroką skalę w całej Ukrainie. Również w Polsce apel z rysopisem chłopca pojawił się we wszystkich mediach. We wtorek wieczorem mama Saszy przekazała na swoim profilu na Instagramie, że ciało dziecka zostało odnalezione.

Według portalu Obozrevatel przyczyną śmierci dziecka było utonięcie, a nie jak początkowo przypuszczano postrzelenie.

Przeczytaj także: Kobiety i dzieci z Ukrainy mogą trafić w ręce handlarzy ludźmi - alarmuje UNICEF. Jak im pomóc?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza