Potężny pożar w uwielbianym przez dzieci miejscu. Straż pokazała wstrząsające nagranie

2023-10-03 11:20

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do dramatycznego wydarzenia w miejscu przeznaczonym dla dzieci. W nocy wybuchł potężny pożar, a strażacy musieli walczyć z ogniem przez wiele godzin.

Pożar w parku trampolin
Autor: Getty Images/BBC Wales News W parku trampolin w Walii doszło do potężnego pożaru.

W parku trampolin w Walii doszło do potężnego pożaru. Płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniały i opanowały całą konstrukcję budynku. W walce z ogniem walczyło wielu strażaków.

Anita wyprowadziła mamę z pożaru, a sama zginęła

Pożar w parku trampolin w Walii

W mieście Swansea w Walii doszło do pożaru w parku trampolin dla dzieci. Ogień strawił niemal całe miejsce, a z budynku zostały zgliszcza. Strażacy zostali wezwani do pożaru o godz. 2.30 w nocy i przez 5 godzin walczyli z żywiołem. Niestety, nie było szansy uratować budynku.

"Jesteśmy załamani. Z powodu pożaru będziemy zamknięci do odwołania. Będziemy kontaktować się w sprawie wszystkich przyszłych rezerwacji, kiedy tylko będzie to możliwe, ale prosimy o wyrozumiałość" - napisali właściciele na Facebooku.

Park trampolin był miejscem, które cieszyło się w okolicy dużą popularnością. Chętnie odwiedzały je nie tylko dzieci, ale i okoliczni mieszkańcy. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, natomiast szczęście w nieszczęściu polega na tym, że doszło do niego w nocy. Dzięki temu w czasie pożaru w budynku nie było żadnych ludzi.

Straż pokazała siłę żywiołu

Straż pożarna zdecydowała się udostępnić film z pożaru i pokazać, jak wielka była moc żywiołu. Nad budynkiem unosił się słup ognia, a ogień przebił się przez dach. Gdyby w środku przebywały jakieś osoby, nie miałyby szans, by wydostać się z budynku.

Nie wiadomo, dlaczego ogień rozprzestrzenił się tak szybko. Być może elementy konstrukcji budynku były wykonane z materiałów łatwopalnych, ale na razie straż pożarna nie udostępniła takich informacji. 

W ostatnim czasie do podobnego gwałtownego pożaru doszło w Iraku na sali weselnej. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, a że budynek był wykonany z elementów łatwopalnych, zebranym nie udało się uciec. W Iraku doszło do ogromnej tragedii, a ogień pochłonął ponad 100 ofiar.

Czytaj także: Trampolina dla dziecka — jak wybrać model bezpieczny?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza