Premier ogłosil nowe obostrzenia. Czy coś sie zmieniło?

2020-04-09 14:21

9 kwietnia ogłoszono nowe obostrzenia. Wśród nich obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, który wejdzie w życie 16 kwietnia. Co jeszcze się zmieniło?

Maseczka
Autor: Getty Images

Wszystkie obostrzenia dotyczące zamknięcia galerii handlowych, restauracji, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych zostały przedłużone o kolejny tydzień, czyli do 19 kwietnia. Premier obiecuje, że po świętach pojawią się informacje dotyczące nowej rzeczywistości gospodarczej.

Z nowych obostrzeń wprowadzono jedynie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jak informuje Łukasz Szumowski, nie muszą to być maseczki, można zasłaniać twarz chustą lub szalikiem.

Do 3 maja będą nadal zamknięte granice.

W sklepach obowiązują obostrzenia przedstawione przez rząd w zeszłym tygodniu. Pełna listę znajdziesz tutaj.

Co ze szkołami i przedszkolami?

Zamknięcie szkół i przedszkoli zostało przedłużone do 26 kwietnia. Rodzice mogą składać wnioski o przedłużenie zasiłku opiekuńczego na identycznych zasadach jak do tej pory.

Na razie nie podjęto decyzji o przedłużeniu roku szkolnego.

Sprawdź: Jak złożyć wniosek o zasiłek opiekuńczy?

Co z maturami i egzaminami ósmoklasistów?

Już wiadomo, że egzaminy maturalne, zawodowe, a także egzaminy ósmoklasistów odbędą się w innym terminie. Jak informuje Premier odbęda się w czerwcu, prawdopodobnie w jego drugiej połowie. Uczniowie zostaną poinformowani ok. 3 tygodnie przed nowym terminem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza