Szczecin: próbował porwać 9-latkę w biały dzień. Rodzice udostępniają ważny apel

2023-03-16 9:32

Na jednej z ulic Szczecina nieznany sprawca próbował uprowadzić 9-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało siłą wciągnięte do samochodu. W mediach społecznościowych zaniepokojeni rodzice rozpisują się o tym zdarzeniu, by ostrzec innych.

Dziewczynka przy samochodzie
Autor: Getti Images Próba porwania 9-latki. Nieznajomy wciągnął dziewczynkę do samochodu

Do sytuacji doszło 14 marca około godziny 16 w Szczecinie. 9-latka została wciągnięta do samochodu i wywieziona w okolice ulic Zagórskiego i Ogrodniczej.

O zdarzeniu poinformowała Rada Osiedla Bukowo na swoim profilu na Facebooku. Kurier Szczeciński potwierdził te doniesienia po kontakcie z policją.

Zobacz także: Mężczyzna chciał odebrać ze szkoły cudze dziecko. Zaatakował nauczycielkę – policja ruszyła w pościg

Porwanie Tadzia to robota biologicznej matki syna Bożeny i Bruna

Próba porwania 9-latki

Początkowo sądzono, że dziewczynka została wciągnięta do samochodu przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Strzałowskiej. Szybko jednak zdementowano te informacje. Okazało się, że do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Światowida. Następnie dziecko zostało wywiezione w okolice ulic Zagórskiego i Ogrodniczej. To oznacz, że sprawca zdołał przejechać z dziewczynką około 5 km.

Na szczęście 9-letniej dziewczynce udało się uciec z rąk porywacza.

Czytaj także: Gest z TikToka uratował porwaną nastolatkę — naucz go dziecko!

Policja potwierdza zgłoszenie

Jak podaje Kurier Szczeciński, policja potwierdziła, że zgłoszenie o próbie porwania 9-latki do nich dotarło. Na tym etapie śledztwa nie są jednak udzielane żadne informacje.

Zostaliśmy poinformowani o takim zdarzeniu. Policjanci pracują nad tą sprawą. Z uwagi na charakter zdarzenia nie udzielamy szczegółowych informacji. W przyszłości będzie można je uzyskać z prokuratury

- poinformowała kom. Anna Gembala w rozmowie z portalem.

Apel do rodziców

Przewodniczący Rady Osiedla Bukowo, Łukasz Nowak, apeluje do rodziców, aby dzieci zachowały szczególną ostrożność.

„Szanowni Państwo ogromna prośba uczulmy nasze dzieci, żeby nie rozmawiały z nikim nieznajomym, w przypadku zagrożenia niech krzyczą/ wołają o pomoc! Zwróćmy uwagę na auta/ludzi, którzy kręcą się po naszej okolicy” – napisał.

Zachęcił równocześnie do udostępniania tej informacji, która być może pomoże ująć sprawcę lub zapobiec podobnej tragedii.

Czytaj także: Nie uwierzycie, jak 10-latek wymknął się porywaczce. "Płaczę za każdym razem, gdy to oglądam"

Nasi Partnerzy polecają