Produkty dla dzieci i niemowląt wycofane. Pepco apeluje o zwrot nawet bez paragonu

2023-09-14 15:24

Pepco wycofuje dwa produkty z działów "Niemowlę" i "Dziecko". Chodzi o zabawki dla najmłodszych dzieci i zestaw dla starszych dziewczynek. "Prosimy o zwrot produktu" - apeluje sieć na swojej stronie internetowej. Macie je w swoich domach?

Pepco wycofuje produkty.
Autor: Pepco.pl Pepco wycofuje produkty. Masz je w domu?

Wczoraj, 13 września, za pośrednictwem swojej strony internetowej, sieć Pepco poinformowała o wycofaniu dwóch produktów. Jeden to grzechotka dla niemowląt, drugi to zestaw dla starszych dziewczynek zawierający kredy do włosów i gadżety do wykonywania zmywalnych tatuaży. Koniecznie sprawdź, czy to nie te zabawki, które masz w swoim domu. 

Zobacz: 4 nieoczywiste rzeczy, które musisz zrobić w domu, kiedy dziecko zaczyna raczkować. Wiedziałaś o tym?

Well-being Design 2021: Bezpieczeństwo w domu

Przeczytaj: Twoje dziecko to robi? Oto 6 niebezpiecznych zabaw

Grzechotka niemowlęca - krówka

Pierwsza z wycofanych 13. września zabawek to grzechotka dla niemowląt, która zgodnie z komunikatem sieci Pepco, może grozić udławieniem z powodu niewielkich elementów.

"W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej, jest niezgodny z wymaganiami europejskiej normy zabawkowej EN 71-1:2014+A1:2018. Produkt stwarza ryzyko udławienia ze względu na możliwość oderwania się małych części" - czytamy na oficjalnej stronie sklepu.

Wycofane produkty Pepco
Autor: Pepco.pl Wycofane produkty Pepco - 13.09.2023

Zestaw do tatuażu i farbowania włosów

Drugi szkodliwy produkt to zestaw dla starszych dziewczynek. Zawiera on kredy do jednorazowego farbowania włosów na intensywne kolory, a także szablony do tatuaży. Jak się okazuje, barwniki użyte w kosmetykach mogą być drażniące.

"W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej jest niezgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych. W produkcie zostały wykryte niedozwolone barwniki" - czytamy na pepco.pl.

Obydwa produkty można zwracać w dowolnych sklepach Pepco. Przy zwrocie produktów klienci otrzymają pełen zwrot kosztów jego zakupu. Sieć nie wymaga okazania paragonu. 

Sprawdź: Eksperci alarmują: bujaczki dla niemowląt mogą być niebezpieczne. Doszło już do kilku tragedii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza