Przedszkolaki witają małego chłopca z Ukrainy. Ten film wzruszy najtwardszego

2022-03-23 10:50

Do sieci trafiło nagranie z powitania 5-letniego uchodźcy z Ukrainy w jednym z hiszpańskich przedszkoli. Sposób przyjęcia chłopca przez dzieci z grupy chwyta za serce.

Powitanie małego chłopca z Ukrainy w hiszpańskim przedszkolu.
Autor: Getty images/Visegrád 24, Twitter Powitanie małego chłopca z Ukrainy w hiszpańskim przedszkolu.

Na filmie widać, jak przedszkolaki z wielką otwartością witają nowego kolegę z zagranicy. Początkowo nieśmiało przyglądają się chłopcu, by za chwilę rzucić się mu w ramiona. Cała grupa otacza go i gremialnie przytula.

Przeczytaj także: 9-letni Bohdan napisał do Polaków: „Dziękujemy za waszą gościnność”. Internauci chcą go odnaleźć

Widać, że nauczyciele z placówki doskonale przygotowali dzieci na powitanie chłopca, które nie mogło być lepsze. Film wzruszy nawet najtwardszego.

Tragedia dzieci ukraińskich i próby łagodzenia traumy wojennej

Od początku wojny w Ukrainie uciekło z niej ponad 3 miliony osób - głównie matek z dziećmi. Z najnowszych informacji podanych przez Straż Graniczną od 24 lutego do Polski z Ukrainy wjechało 2,175 mln osób (dane z 23 marca 2022).

Ucieczka z rodzinnych domów, bombardowania, wojenne zniszczenia, widok ludzkiego cierpienia i nierzadko śmierć kogoś bliskiego to tylko część ciężkich doświadczeń, jakie są udziałem ukraińskich dzieci w tej wojnie. Mając świadomość tych traum wiele osób angażuje się w szlachetne działania, które mają na celu ich złagodzenie.

O niektórych z nich już pisałyśmy: W USA rozwesela chore dzieci. Teraz przyjedzie do Polski do małych uchodźców

Niesamowite rzeczy dzieją się na przejściach granicznych. Na małych uchodźców czekają stoiska ze słodyczami i zabawkami, plecaczki powitalne, wolontariusze przebrani za bohaterów bajek czy klowni. Co ciekawe na polsko-ukraińskie granice przybywają ochotnicy z całego świata, by umilać czas małym uchodźcom - rozdać drobne upominki, przygotować coś ciepłego do jedzenia. Miłe powitanie czeka na dzieci z Ukrainy także na wielu polskich dworach autobusowych i kolejowych. Zobaczcie sami:

Wielki szacunek dla wszystkich, którzy angażują się w te działania.

Przeczytaj także: Amelka, która zaśpiewała w schronie, teraz wystąpiła na wielkiej scenie. Film wzrusza do łez

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza