Radość w domu Anety ze „Ślubu...”. "Najpiękniejszy prezent na dzień wcześniaka"

2023-11-20 11:17

Aneta Żuchowska ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” w końcu przekazała znakomite wieści. Po długich 5 miesiącach spędzonych w szpitalu, jej urodzona w 24. tygodniu ciąży córeczka Hania wyszła do domu. Tą radosną wiadomością szczęśliwa mama podzieliła się dokładnie w dniu, w którym przypadał Światowy Dzień Wcześniaka.

Radość w domu Anety ze „Ślubu...”. Najpiękniejszy prezent na dzień wcześniaka
Autor: Instagram @anet.zuchowska Radość w domu Anety ze „Ślubu...”. "Najpiękniejszy prezent na dzień wcześniaka"

Wzruszającą i jednocześnie dramatyczną historię narodzin małej Hani opisywaliśmy w naszym serwisie. Córeczka Anety i Roberta Żuchowskich ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” przyszła na świat dużo za wcześnie niż wskazywałby na to wyznaczony przez lekarza termin porodu. Ciąża zakończyła się w 24. tygodniu.

„Urodziłam 700 gram cudu. Cudu, który jeszcze kilka tygodni temu, jak mnie poinformowano, miał być poronieniem” – wyznała we wzruszającym wpisie Aneta Żuchowska.

Poród skrajnego wcześniaka był totalnym zaskoczeniem dla pary i jednocześnie ogromnym wyzwaniem. Dziewczynka długie miesiące walczyła o swoje życie i zdrowie na oddziale neonatologicznym. Spędziła tam ponad 5 miesięcy.

Dzień wcześniaka na Oddziale Neonatologicznym w Zespole Szpitali Miejskich w Katowicach

Córeczka Anety Żuchowskiej jest już w domu

11 listopada, w dniu, kiedy Hania kończyła dokładnie 5. miesiąc, jej mama napisała na Instagramie: "Szósty (miesiąc - red.) będziemy świętować w domku, już wszyscy razem w czwórkę".

Kilka dni późnej tak też się stało. 17 listopada wzruszona mama podzieliła się informacją, że jej córeczka jest już domu.

„Dostaliśmy najpiękniejszy prezent na Dzień Wcześniaka... swojego wcześniaka do domku” – napisała.

Dodała też aktualne zdjęcie malutkiej i w kilku słowach opisała, jak ten pierwszy dzień w domu przebiegał:

„Hania większość dnia przespała, dzień pełen emocji, w domu tyle atrakcji i jeszcze ten brat - tak szybko biega i tak głośno krzyczy”. Dla porównania, aby pokazać, jak dziewczynka urosła przez ostatnich kilka miesięcy, jej mama dodała ujęcie z inkubatora. Widać, że malutka rośnie jak na drożdżach.

Całej rodzinie życzymy już tylko samych słonecznych dni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza