Rodzice wybrali najlepszy żłobek w Warszawie. "Osiągnęliśmy tzw. cel barceloński"

2023-11-30 10:10

Znamy wyniki 17. plebiscytu na najlepszy żłobek w Warszawie. To już kolejny rok, gdy rodzice małych dzieci mogą zabrać głos i ocenić placówkę, którą wybrali. Swój głos w tym roku oddało ponad 4 tysiące opiekunów.

Dziecko się bawi
Autor: Getti Images Kaśka Rodzice wybrali najlepszy żłobek w Warszawie. "Osiągnęliśmy tzw. cel barceloński"

Rodzice małych dzieci mają spory dylemat, gdy podejmują decyzję o oddaniu malucha do żłobka. Jak wybrać najlepszy żłobek? Chcą przede wszystkim, aby opieka ich pociech była na najwyższym poziomie.

Wybór mogą ułatwić wyniki 17. plebiscytu na najlepszy żłobek w Warszawie.

Ponad 4,3 tysięcy rodziców zdecydowało, która placówka jest tegorocznym zwycięzcą.

Zobacz także: Chcesz zapisać dziecko do żłobka? Zobacz, jakie dokumenty trzeba złożyć i ile masz czasu

M jak mama - Jak powinna wyglądać adaptacja dziecka w żłobku?

„Osiągnęliśmy tzw. cel barceloński”

W tym roku w głosowaniu wzięły udział 183 placówki. Wśród nich znalazły się 73 żłobki publiczne, 11 mini żłobków publicznych, 40 żłobków i klubów dziecięcych niepublicznych, a także 59 dziennych opiekunów.

Wiceprezydent m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra przyznała, że opieka żłobkowa w Warszawie to olbrzymi sukces. Wyjaśniła, że nie chodzi tylko o większą liczbę miejsc, która zwiększyła się dwukrotnie, a także o to, że utrzymywane są bezpłatne miejsca dla warszawskich dzieci.

Placówki osiągnęły swój niebywały sukces przede wszystkim dzięki wyjątkowej kadrze.

– Kadra opiekuńcza i wychowawcza we wspaniały sposób prowadzi te placówki. Osiągnęliśmy tzw. cel barceloński, konsekwentnie poprawiamy jakość opieki i warunki pracy opiekunów i opiekunek – przyznała wiceprezydent m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Tzw. cel barceloński, czyli 33% gwarantowanych miejsc w żłobkach dla dzieci w wieku 2 i 3 lat, został osiągnięty już w 2020 roku.

Obecnie opieką w publicznych placówkach, jak również tych dotowanych przez miasto, objętych jest ponad 17 tysięcy dzieci.

Najlepszy żłobek w Warszawie

Placówki, które wzięły udział w plebiscycie, zostały podzielone na cztery kategorie.

„Super Żłobek 2023”

W kategorii Żłobki publiczne tytuł „Super Żłobek 2023” zdobyła placówka na warszawskiej Woli — Żłobek nr 37 przy ul. Ożarowskiej 57.

W kategorii Żłobki i kluby dziecięce niepubliczne tytuł ten przypadł żłobkowi na warszawskim Żoliborzu — Żłobek Avocado przy ul. J. Sułkowskiego 22.

„Super Dzienny Opiekun 2023”

W kategorii Publiczny punkt dziennego opiekuna zwycięski tytuł „Super Dzienny Opiekun 2023” powędrował do Iwony Famulskiej z ul. S. Majewskiego 18/28 na warszawskiej Ochocie.

W kategorii Niepubliczny punkt dziennego opiekuna zwycięski tytuł zdobyła Opieka Dzienna Radosny Dzieciak przy ul. Modlińskiej 379 na Białołęce.

Bezpłatne żłobki w stolicy

Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło darmową opiekę żłobkową. Dotyczy to wszystkich placówek publicznych. Do tej pory ze wsparcia skorzystało kilkadziesiąt dzieci.

To jednak nie koniec. Program opieki dla najmłodszych w Warszawie jest wciąż rozwijany. W planach jest uruchomienie łącznie około 1200 nowych miejsc i nowych żłobków w takich dzielnicach jak: Targówek, Białołęka, Wola, Wawer, Ochota i Bemowo.

Źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także: Jak powinna wyglądać rozłąka z dzieckiem i jego adaptacja w żłobku? Zapytaliśmy eksperta

Rekrutacja do żłobka trwa cały rok? To mit. Jeśli chcesz upolować miejsce, już dziś pilnuj terminów

Babcia czy żłobek: pod czyją opieką pozostawić dziecko?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza