Rodziców po prostu na to nie stać. Ceny wstępu do polskich aquaparków szokują

2023-07-14 12:44

Cały dzień spędzony w niektórych parkach wodnych czy parkach rozrywki to dla rodziny z jednym dzieckiem prawie 500 zł. Przez wysokie ceny nawet jednorazowa wyprawa w wakacje dla może być dla przeciętnego rodzica nieosiągalna. Sprawdziliśmy koszty biletów rodzinnych . Ceny szokują!

Dziewczynka zatykająca nos na basenie przed skokiem do wody
Autor: Getty images Rodziców po prostu na to nie stać. Ceny wstępu do polskich aquaparków szokują

W internecie krąży mem: mężczyzna chwali się koledze, że jedzie w te wakacje z rodziną do Grecji i Egiptu. Ten odpowiada, że spędzi tydzień we Władysławowie i w Zakopanem. "Zazdroszczę, mnie nie byłoby na to stać..." - komentuje pierwszy. Śmieszne? Bardzo, ale nie wtedy, gdy dziecko prosi cię o zabranie do aquaparku, a ty widzisz, że po prostu nie dasz rady finansowo. Ile kosztuje spędzenie całego dnia na wodnych szaleństwach? Ceny niestety szokują.

Spis treści

  1. Ile kosztują najpopularniejsze aquaparki?
  2. Suntago, koło Mszczonowa
  3. Julinek Park koło Warszawy
  4. Aquapark Reda 
  5. Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach
  6. Park Wodny w Krakowie
Eska In The Sun - tak bawiliśmy się w Suntago!

Ile kosztują najpopularniejsze aquaparki?

Aquaparki i parki rozrywki to wymarzone miejsce na wakacyjny odpoczynek. W Polsce w ostatnich latach pojawiło się kilka takich miejsc i zwykle - zwłaszcza w okresie letnim - jest tam tłum ludzi. Trudno powiedzieć, jakim cudem, bo ceny za wejście do parku zwalają z nóg. Na szczęście ich właściciele zdają sobie z tego sprawę i oferują najróżniejsze opcje - tańsze i droższe. Mimo to koszt takich atrakcji dla rodziny z jednym dzieckiem, a co dopiero z dwójką czy trójką jest wysoki. Ile kosztują najpopularniejsze aquaparki? 

Suntago, koło Mszczonowa

Najpopularniejszy obecnie park wodny Suntago ma 3 strefy. Cena biletu zależy od tego, z ilu stref zamierzamy korzystać oraz jak długo chcemy bawić się w parku wodnym. Dla dzieci do  16. roku życia przeznaczona jest wyłącznie pierwsza strefa Jamango, w której znajdziemy  35 tematycznych zjeżdżalni, baseny i brodziki dla najmłodszych. 

Bilety do parku trzeba rezerwować na konkretny dzień. Cena za 4 godzinne korzystanie z dwóch stref dla rodziców z jednym dzieckiem to koszt ok.  420 zł. Za 2-godzinne szaleństwa w jednej tylko strefie Jamango rodzina z dwójką dzieci zapłaci ok. 290 zł. 

Bilet na cały dzień, na wszystkie strefy dla 4-osobowej rodziny to koszt ok. 650 zł.

Czytaj również: Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: do którego parku rozrywki wybrać się z dzieckiem?

Książę William i księżna Kate otworzyli atrakcję dla dzieci. Cena zwala z nóg

Julinek Park koło Warszawy

Podwarszawski park rozrywki w Julinku od niedawna oferuje również wspaniały park wodny z wieloma atrakcjami dla dzieci: 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167m, strefą basenową oraz spray parkiem - strefą z interaktywnymi zabawkami i armatkami wodnymi. Do całego parku oraz części wodnej Julinka wejść można na bilet rodzinny - dla 3-osobowej rodziny to koszt 299 zł, dla 4-osobowej - 379 zł. Park przyjmuje bony turystyczne.

Aquapark Reda 

Zatoka Piratów, czyli niecka o głębokości 30 centymetrów to raj dla najmłodszych, basen ze sztucznymi falami, basen z morskim potworem i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody to tylko niektóre atrakcje tego miejsca. 

Bilety rodzinny do parku kosztuje 50 zł od osoby za 1 godzinę zabawy, 100 zł za 3 godziny  i 130 zł za cały dzień spędzony w aquaparku.  

Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach

Baseny i zjeżdżalnie otoczone egzotyczna roślinnością to raj dla maluchów i dorosłych. W ofercie kieleckiego parku jest basen „Błękitna laguna” o powierzchni 320 m kw, zjeżdżalnie wodne w tym jedna przeznaczona do zjeżdżania na pontonach. 

Pobyt jednego dorosłego z dzieckiem to koszt 135 zł - za 2 godziny, 150 zł za 3 lub 220 zł za cały dzień. Rodzice z jednym dzieckiem odpowiednio zapłacą 185, 220 lub 320 zł, a z dwójką dzieci - 220, 260 i 380 zł.   

Park Wodny w Krakowie

Popularny w tej części Polski park ma ogromną halą basenową, wodną ściankę wspinaczkową i zjeżdżalnie. Na dorosłych czeka Saunarium, ruska bania i grota solna. Tu również najbardziej opłaca się kupienie biletu rodzinnego, który dla 3 osób kosztuje 245 zł, a dla 4 osób - 319 zł.