"Rodziliśmy wspólnie" to nie tylko ładne słówka. Te zdjęcia mówią, po co partner jest potrzebny przy porodzie

2022-10-07 9:12

Porody rodzinne nikogo już nie dziwą. Wielu przyszłych ojców nie wyobraża sobie, by nie być przy narodzinach własnego dziecka. Część jednak ma wątpliwości. Te zdjęcia pokazują piękną współpracę rodziców przy narodzinach ich dzieci. Jak na nich widać, to nie tylko kwestia emocji. Ci panowie, rzeczywiście "rodzili" z partnerkami.

wspólny poród
Autor: Instagram/ @beautifulonemidwifery Ci meżczyźni wykonali kawał dobrej roboty podczas porodu.

Trzymanie za rękę, powitanie maluszka tuż po narodzinach... Takie stereotypy męskiej roli przy porodzie mocno upraszczają temat. Sprawiają, że część ludzi uważa obecność mężczyzny przy porodzie za fanaberię. Właśnie dlatego tak licznie żartuje się o ich graniu w gry na komórce, podczas kobiecych skurczy.

Partner może jednak być niesamowitą pomocą przy porodzie i to nie tylko emocjonalną. Znalazłyśmy zdjęcia z porodów, w których panowie zdali egzamin na szóstkę z plusem. Wykonywali masaż, zmniejszając u rodzącej ból. Pomagali w trudnych pozycjach, które ułatwiają poród, a w których położna mogłaby nie mieć fizycznej siły, by przytrzymać ciężarną. Nie mówiąc o zaangażowaniu uczuciowym, które wzmacnia więź i jest cudownym początkiem dla tworzącej się, nowej wersji rodziny.

Jeśli partner nie chce z tobą rodzić, nie warto go zmuszać. Można jednak pokazać te fotografie sceptykom. Są po prostu wzruszające. 

Dowiedz się: Dlaczego warto rodzić z partnerem? Oto 10 argumentów za porodem rodzinnym

Czy wspólny poród jest przereklamowany, czy też naprawdę warto rodzić z partnerem?

Rola partnera przy narodzinach na zdjęciach z prawdziwych porodów

5 błędów, których nie można popełnić na porodówce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza