Śmiertelnie chore dzieci zmuszono do stania na mrozie. Tak działa propaganda w Rosji

2022-03-08 8:58

Dzieci z hospicjum w miejscowości Kazań i ich rodzice zostali zmuszeni do propagandowego manifestowania poparcia dla inwazji wojsk Władimira Putina i wojny w Ukrainie - donosi "The Telegraph". Śmiertelnie chorzy mali pacjenci zostali ustawieni na śniegu w kształt litery "Z", która w ostatnim czasie urosła do znaku symbolu poparcia dla działań rosyjskich władz.

wojna w Ukrainie
Autor: Twitter/ @kamilkazani Na zdjęciu są dzieci z rosyjskiego hospicjum i ich rodzice.

Do dziś nie do końca wiadomo, jakie znaczenie ma litera "Z", którą prezentują popierający lub zmuszani do popierania wojny w Ukrainie Rosjanie. Wojskowi eksperci twierdzą, że może ona mieć związek z rosyjskimi słowami takimi jak "za pobedy", czyli "za zwycięstwo", albo "Zapad", czyli "Zachód".

Jedno jest pewne, ten znak robi się coraz popularniejszy. Prezentował go już rosyjski sportowiec Iwan Kuliak na zawodach Pucharu Świata. "Z" było widziane także u członków rosyjskiej Dumy. Jak podają informatorzy CNN, "Z" pojawia się także naszyta na flagach wywieszanych w oknach, na samochodach, autobusach i innych widocznych miejscach. Analicy uznają to za powstawanie nowego ruchu nacjonalistycznego

Przeczytaj: Tak polskie matki wspierają Ukrainki. "Serce jednocześnie pęka i rośnie"

Jak się jednak okazuje, propaganda Rosji może iść dalej, niż możemy sobie wyobrażać. Zgodnie z dziennikiem "The Telegraph", rosyjskie władze zmusiły podpopiecznych hospicjum w mieście Kazań do ustawienia się w kształt litery "Z" dla poparcia wojny. 

Zobacz: W schronach Odessy rodzą się dzieci. Zobacz film z podziemnej porodówki

wojna w Ukrainie
Autor: Twitter/ @kamilkazani Na zdjęciu są dzieci z rosyjskiego hospicjum i ich rodzice.

Jak czytamy na Twitterze, takich działań jest więcej. Do podobnej manifestacji poparcia zmuszono młodzież z ludowej grupy artystycznej "Lezginka". Ich miny mówią same za siebie. Część młodych ludzi spuszcza głowy, by nie można było rozpoznać ich twarzy. 

Przeczytaj: Historia Diany poruszyła świat, ale takich kobiet są setki. W ciąży uciekają przed wojną

wojna w Ukrainie
Autor: Twitter/ @nick_notteling Młodzież z grupy artystycznej Lezginka

Czytaj także: Żona prezydenta Zełenskiego apeluje: "Pokażcie te zdjęcia rosyjskim kobietom"

Dzieci onkologiczne z Ukrainy nie zabiorą miejsc polskim małym pacjentom - to FAKE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza