Synek Małgorzaty Rozenek od urodzenia nie je mięsa. Wiemy, co na to lekarz

2023-03-20 9:38

Henryk, zwany przez rodzinę Małgorzaty Rozenek - Dzidziusiem Majdana - rośnie na oczach fanów. Ostatnio jego mama dużo mówi o swoich sposobach na zdrowie i dobrą sylwetkę. Podczas jednego z z wywiadów zdradziła, że w ogóle nie je mięsa. Co ciekawe, na tej samej diecie jest jej synek.

Małgorzata Rozenek z synkiem Heniem
Autor: Instagram/ @m_rozenek Małgorzata Rozenek z synkiem Heniem.

Majdanowie to jedna z najbardziej medialnych rodzin polskiego show-biznesu. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan byli znani od bardzo dawna. Jednak jako małżeństwo skradli serca widzów, głównie za sprawą programu "Azja Express". Od tamtego momentu ich popularność nie spada, a cała rodzina regularnie podsyca ją za sprawą aktywności w mediach społecznościowych.

Oprócz rzeszy fanów, gwiazda wciąż mierzy się ze złośliwymi komentarzami internautów, a mimo to nie unika żadnego tematu i szczerze mówi, co myśli bez zważania na opinię odbiorców. Teraz przyznała, że jej synek który ma 2 lata i 10 miesięcy od urodzenia jest na diecie bezmięsnej

Dowiedz się: Niemowlę na diecie wegetariańskiej: 6 porad eksperta dotyczących małych wegetarian

Małgorzata Rozenek przerażona cenami oliwy i pieczywa! „Nie jestem odklejona od rzeczywistości”

Przeczytaj też: "Zostawiłam go dosłownie na 15 sekund". Rozenek-Majdan podzieliła się zabawną rodzicielską wpadką

Przy okazji rozmowy o zdrowym stylu życia Małgorzata Rozenek zdradziła portalowi Plejada, że lubi domowe posiłki i wyspecjalizowała się w diecie wegetariańskiej, gdyż cała jej rodzina nie je mięsa. O dziwo, nie jest to nowy temat w jej życiu, a pomysłodawcą takiego stylu życia był jeden z synów gwiazdy TVN-u.

-  Wszystko zaczęło się od tego, że Staś, wtedy ok. 11-letni, po prostu wrócił ze szkoły z takim pomysłem, że on nie chce jeść mięsa ze względów ideologicznych, szkoda mu zwierząt, oglądał dokumenty, a to młode pokolenie jest pokoleniem bardzo mocno ekologicznie rozbudzonym - opowiadała.

- Uważaliśmy, że to jest świetny pomysł, a prowadzenie domu, który ma dwa rodzaje kuchni, jest trudne, a i tak nasza logistyka jest dość wymagająca, więc pomyśleliśmy sobie, że to dobra okazja, aby przestać jeść mięso - przyznała prezenterka.

Dla mamy trzech synów nie była to nowość, bo w swoim życiu miała już wcześniej epizody wegetariańskie. - Ja już wcześniej nie jadłam mięsa, miałam powroty w trakcie ciąż, później znowu je odstawiałam - wyjaśniła. 

Dieta rodziny nie byłaby niczym wyjątkowym, gdyby nie fakt, że ten sam styl odżywiania dotyczy niespełna 3-letniego Henryka Majdana. 

- Najlepsze jest to, że nasz Henryk, który od urodzenia nie je mięsa, źle znosi też laktozę, więc nie je też normalnego nabiału i jest na diecie kompletnie roślinnej, czasami z dodatkiem ryb - mówi Rozenek i dodaje, że zdaniem lekarza dieta bezmięsna nie wpływa na Henryka źle. - W swojej siatce centylowej ma bardzo dobre wyniki, pediatra twierdzi, że to jest idealnie, modelowo rozwijające się dziecko - zaznacza gwiazda. 

Zobacz: Małgorzata Rozenek o zakrywaniu twarzy dzieci przez celebrytów. "To jest dopiero zwracanie uwagi"