Dwoje małych dzieci ocalało z tornada dzięki babci i … wannie

2021-12-20 12:45

15-miesięczny Kaden i 3-miesięczny Dallas szczęśliwie przeżyli uderzenie tornada w Kentucky. Chwilę przed uderzeniem żywiołu babcia włożyła dzieci do wanny. To, co działo się sekundy później, było już prawdziwym cudem!

tornado
Autor: Getty images Ocelanie Kadena i Dallasa było prawdziwym cudem!

Clara Lutz, babcia chłopców, w wywiadzie dla WFIE-TV opisała chwile grozy, które przeżyła w piątek 10 grudnia 2021, kiedy w jej dom w hrabstwie Hopkins uderzyło tornado.

Pierwsza pomoc u niemowlaka – utrata przytomności i brak

Przezorna babcia

W momencie katastrofy miała pod swoją opieką dwoje małych wnuków: 15-miesięcznego Kadena i 3-miesięcznego Dallasa. Przeczuwając, co się święci, w ostatniej chwili włożyła dzieci do wanny z kocem, poduszką i Biblią. Dosłownie w tym samym momencie jej dom zaczął się trząść!

Siła żywiołu wyrwała wannę z ziemi. Wanna uniosła się do góry i wypadła z jej rąk. Ona sama została uderzona w tył głowy przez zbiornik na wodę. Dosłownie w chwilę jej dom został rozebrany przez tornado do fundamentów.

Dużo szczęścia

Clara Lutzc cały czas błagała Boga o ocalenie swoich wnuków. Zrozpaczona szukała dzieci wśród wraków. Wanna została odnaleziona na jej podwórku, odwrócona do góry dnem, a pod nią znajdowały się dzieci. Dallas miał duży guzek z tyłu głowy i musieli pojechać do szpitala, ale jak mówi jego babcia, jeszcze zanim tam dotarli, rana przestała krwawić.

Jak dodała Clara Lutzc, rodzice chłopców mieszkają na północnym krańcu hrabstwa, a ich dom został prawie nietknięty przez tornado.

Przeczytaj: Co zrobić, gdy niemowlę uderzy się w główkę?

Tornado w Stanach Zjednoczonych

W drugi weekend grudnia 2021 przez Stany Zjednoczone przeszła seria tornad. Potwierdzono już, że w ich wyniku zmarło co najmniej 90 osób.