Dwoje małych dzieci ocalało z tornada dzięki babci i … wannie

2021-12-20 12:45

15-miesięczny Kaden i 3-miesięczny Dallas szczęśliwie przeżyli uderzenie tornada w Kentucky. Chwilę przed uderzeniem żywiołu babcia włożyła dzieci do wanny. To, co działo się sekundy później, było już prawdziwym cudem!

tornado
Autor: Getty images Ocelanie Kadena i Dallasa było prawdziwym cudem!

Clara Lutz, babcia chłopców, w wywiadzie dla WFIE-TV opisała chwile grozy, które przeżyła w piątek 10 grudnia 2021, kiedy w jej dom w hrabstwie Hopkins uderzyło tornado.

Pierwsza pomoc u niemowlaka – utrata przytomności i brak świadomości

Przezorna babcia

W momencie katastrofy miała pod swoją opieką dwoje małych wnuków: 15-miesięcznego Kadena i 3-miesięcznego Dallasa. Przeczuwając, co się święci, w ostatniej chwili włożyła dzieci do wanny z kocem, poduszką i Biblią. Dosłownie w tym samym momencie jej dom zaczął się trząść!

Siła żywiołu wyrwała wannę z ziemi. Wanna uniosła się do góry i wypadła z jej rąk. Ona sama została uderzona w tył głowy przez zbiornik na wodę. Dosłownie w chwilę jej dom został rozebrany przez tornado do fundamentów.

Dużo szczęścia

Clara Lutzc cały czas błagała Boga o ocalenie swoich wnuków. Zrozpaczona szukała dzieci wśród wraków. Wanna została odnaleziona na jej podwórku, odwrócona do góry dnem, a pod nią znajdowały się dzieci. Dallas miał duży guzek z tyłu głowy i musieli pojechać do szpitala, ale jak mówi jego babcia, jeszcze zanim tam dotarli, rana przestała krwawić.

Jak dodała Clara Lutzc, rodzice chłopców mieszkają na północnym krańcu hrabstwa, a ich dom został prawie nietknięty przez tornado.

Przeczytaj: Co zrobić, gdy niemowlę uderzy się w główkę?

Tornado w Stanach Zjednoczonych

W drugi weekend grudnia 2021 przez Stany Zjednoczone przeszła seria tornad. Potwierdzono już, że w ich wyniku zmarło co najmniej 90 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza